Poświęcenie kaplicy przedpogrzebowej

23 listopada 2014 roku o godz. 15:00 w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Parafii p. w. Wszystkich Świętych w Szczytach została uroczyście poświęcona przez Księdza Biskupa Antoniego Długosza  kaplica przedpogrzebowa.

23 listopada 2014 roku o godz. 15:00
w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Parafii p. w. Wszystkich Świętych w Szczytach została uroczyście poświęcona przez Księdza Biskupa Antoniego Długosza  kaplica przedpogrzebowa. Ten wspaniały obiekt sakralny powstał dzięki ofiarności wielu parafian i przy zaangażowaniu grupy aktywnych wiernych.

Kaplica została zaprojektowana jako miniatura kościoła przez mgr inż. Małgorzatę Powązka. Przez co pięknie się wkomponowała w przykościelne otoczenie. Pani projektant stwierdziła, że jest to dzieło godne zapisania w annałach tej społeczności i parafii.

Prace przy kaplicy od wykopania fundamentów aż do oddania obiektu trwały dwa i pół roku. Kaplica nosi wezwanie Pana Jezusa Miłosiernego, którego wizerunek umieszczony został na głównej ścianie. Odwiedzający obiekt, nawet przybywający z daleka jeszcze przed poświęceniem wyrażali podziw i zachwyt wyglądem i wystrojem kaplicy. Proboszcz parafii Ksiądz Marek Galec nie kryjąc swojej radości i stwierdza, że:  nie byłoby tej kaplicy bez wielkiego zaangażowania grupy ludzi troszczących się o wszystko co było potrzebne do budowy. Do tej pory parafianie ze Szczytów musieli korzystać z kaplic przedpogrzebowych w sąsiednich parafiach, trzeba więc było żeby taki obiekt powstał. Cieszę się, że udało się to przedsięwzięcie tak szybko zrealizować, bo dwa i pół roku  na budowę takiego obiektu wraz z pozwoleniami to rzeczywiście niewiele czasu.