16/02/2013 21:45

17.02.2013r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Panu Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon
i Jemu samemu służyć będziesz”

DZISIAJ - o godz. 15:30 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Serdecznie parafian zapraszam.

W TYGODNIU - w piątek 22 lutego przypada święto Katedry Św. Piotra, Apostoła.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16:30. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziny oraz starszych do wspólnej modlitwy i rozważania Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.

PRZYPOMINAMY - w przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie w całości na zapłacenie rachunku za prąd, którym ogrzewamy kościół.

II Niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitw i solidarności z Misjonarzami, przeżywany pod hasłem: „ Pomagajmy misjonarzom w Roku Wiary”. Z tej racji zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na pomoc polskim misjonarzom.

Tradycją lat ubiegłych Caritas Archidiecezji częstochowskiej przysłał do naszej parafii w liczbie 70 sztuk skarbonki jałmużny wielkopostnej. Twoja jałmużna pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych. Skarbonka jest do zabrania u ministrantów przy wyjściu z kościoła przez dzieci, młodzież i dorosłych. Tak jak przed Bożym Narodzeniem pomogliśmy dzieciom przez zakupienie świecy, tak w Wielkim Poście przyjdźmy z pomocą dzieciom i starszym przez skarbonkę.

Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego tygodnika „ Niedziela”, wydanie specjalne z wkładką o  rezygnacji Benedykta XVI.  Zachęcam do nabycia.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.