OGŁOSZENIA PARAFIALNE


1.
Dzisiejszą III niedzielę zwykłą przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego.
2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona przed kościołem, zbiórka pieniężna do puszki Caritas dla poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Chorwacji. Ofiary ze zbiórki zostaną wpłacone na konto Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.
3. Jutro kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
4. Jutro przeżywać będziemy w kościele święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.
5. Przypominam, iż od jutra do soboty włącznie, będziemy codziennie kolędować na modlitwie podczas tzw. „nabożeństwa kolędowego” odprawianego w naszej świątyni o godz. 17:45 w intencji rodzin naszej parafii. Nabożeństwo kolędowe będzie się składało z Mszy św., adoracji „żłóbka” i błogosławieństwa kolędowego z obrazkami. I tak:
- Na poniedziałek 25 stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Szkolna.
- Na wtorek 26 stycznia zapraszam parafian o nieparzystych numerach domów z ul. Wieluńska.
- Na środę 27 stycznia zapraszam parafian o parzystych numerach domów z ul. Wieluńska i ul. Leśna.
- Na czwartek 28 stycznia zapraszam parafian o nieparzystych numerach domów z ul. Niżankowska.
- Na piątek 29 stycznia zapraszam parafian o parzystych numerach domów z ul. Niżankowska.
- Na sobotę 30 stycznia zapraszam parafian zamieszkałych: Szczyty las, i ulice: Nowowiejska, Brzozowa, Spacerowa, Gruszkowa oraz Błaszkowiznę.

W danym dniu zapraszam mieszkańców wyznaczonych ulic (całe rodziny, bądź poszczególnych członków rodzin). Natomiast jeśli ktoś z Was nie może w wyznaczonym terminie przyjść na Mszę św. to może to uczynić w dowolny z wyznaczonych - wybrany przez siebie - dzień.

Obecność na Mszy św. może też stanowić okazję do złożenia ofiary czy to na potrzeby kościoła czy też na tzw. „kolędę”, które zwykliśmy składać na ręce kałana w czasie wizyty duszpasterskiej w naszych domach. Najlepiej ofiary te umieścić w kopercie wraz z kartką, na której znajdą się takie dane jak: Imię i nazwisko ofiarodawcy oraz jego adres. Ofiary kolędowe możemy również złożyć w kopercie podczas obecności na niedzielnej Mszy św. w miesiącu styczniu, czy też w kancelarii lub przesłać na konto parafialne.

Zebrane ofiary kolędowe na cele kościelne przeznaczone będą - jak co roku - na utrzymanie czystości kościoła, lecz w głównej mierze przeznaczone zostaną na remont wejścia do kancelarii parafialnej, poczekalni i samej kancelarii oraz - jak wystarczy środków - na jej wyposażenie. Za złożone ofiary już dzisiaj składam Wam drodzy parafianie i goście serdeczne Bóg zapłać.

Jeżeli dana rodzina ma życzenie zaprosić mnie osobiście, z wizytą duszpasterską i błogosławieństwem domu, to proszę umówić się ze mną telefonicznie, dzwoniąc na nr parafialny: 669-481-339.

6. W imieniu parafian i własnym, bardzo serdecznie gratuluję naszym Druhnom i Druhom z jednostki OSP w Szczytach za wspaniałe wyróżnienie, na które sobie ciężko zapracowali, a mianowicie… Nasza jednostka OSP została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
7. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarowaną do naszej świątyni kompozycję kwiatową.
8. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę w wysokości 50 zł. na ogrzewanie naszego kościoła.
9. Zachęcam do nabycia w cenie 6 zł. diecezjalnego tygodnika „Niedziela”.
10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.