OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywając dziś IV Niedzielę Wielkanocy, którą popularnie nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przeżywamy 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tzw. Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
Zatem prośmy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą szczególnie obejmijmy tych, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również diecezjalną akcję modlitwy o powołania. Każdy, kto włączy się w tę akcję, będzie poprzez modlitwę „Pod Twoją Obronę”, każdego dnia przez okres jednego roku (na czas trwania Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej) wypraszał dar powołań do Służby Bożej.
Nasza parafia otrzymała 15 kopert z deklaracją oraz obrazkiem, który pozostanie u osoby wypraszającej łaskę powołania w naszej archidiecezji. Osoba ta może odesłać kopertę według adresu jaki na niej widnieje, po wcześniejszym jej wypełnieniu. Koperty dla zainteresowanych są w zakrystii.

3. W obecnym tygodniu przeżywać będziemy:
• We wtorek, 23-go kwietnia: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Głównego Patrona Polski.
• W czwartek, 25-go kwietnia: Święto św. Marka, ewangelisty.

4. Dzieci z kl. III, które przygotowują się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu I Komunii św., zapraszam na próbę asysty, która rozpocznie się w sobotę w kościele o godz. 10:00. Na próbę śpiewu prowadzoną przez panią Karolinę, dzieci przychodzą do kościoła jutro na godz. 18:30.

5. W sobotę, 27-go kwietnia przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.

6. Jak już wspominałem tydzień temu, w piątek 12-go kwietnia odbyło się na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej wraz z zaproszonymi przedstawicielami poszczególnych formacji, stowarzyszeń kościelnych i świeckich, na którym poruszane były niezbędne kwestie dotyczące właściwego przygotowania się naszej Parafii do peregrynacji Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (02 VI 2024 r.) i poprzedzających to podniosłe wydarzenie Misji Ewangelizacyjnych, które przeżywać będziemy począwszy od uroczystości Bożego Ciała tj. 30-go maja do 03-go czerwca włącznie, stanowiących bezpośrednie przygotowanie do Doby Nawiedzenia Pani Jasnogórskiej w Jej Cudownej Ikonie.
Wszyscy obecni na zebraniu doszliśmy jednogłośnie do wniosku i wspólnie zadecydowaliśmy, aby składka na to dzieło wyniosła 50 zł. od posesji. Jeżeli kogoś nie stać może ofiarować mniej. Pieniądze możemy wpłacać do mnie w zakrystii po każdej Mszy św., a także do pań: Barbary Bociąga i Patrycji Jędrysiak do 15-go maja. Za ofiary składam gorące Bóg zapłać.
Zainteresowani peregrynacją Cudownego Obrazu Matki Bożej w naszej archidiecezji mogą śledzić to wydarzenie w Internecie na specjalnie przygotowanej stronie: nawiedzenie.archiczest.pl

7. Zgodnie z odczytanym listem Rektora Niższego Seminarium w Częstochowie, dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz tej uczelni, by wesprzeć jej działania wychowawcze i formacyjne. W imieniu Ks. Rektora składam ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

8. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w kościele dekoracje na peregrynację Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, takie jak:
• Flaga z nadrukiem (11 zł za szt.)
• Flaga czysta (7 zł za szt.)
• Proporczyki (4 zł za 5 m.)
• Chorągiewka materiałowa z nadrukiem (3,5 zł za szt.)
• Chorągiewka materiałowa czysta (3 zł za szt.)
• Chorągiewka papierowa (2 zł za szt.)
• Emblemat okienny duży 30/40 cm. (3,5 zł za szt.)
• Emblemat okienny mały 20/25 cm. (2 zł za szt.)
Jest możliwość zamówienia proporczyków o długości 100 m. w cenie 80 zł.

Proszę by zgłosiły się dziś do zakrystii te osoby, które od przyszłej niedzieli po Mszy św. zajmą się sprzedażą wspomnianej dekoracji. Najlepiej by dekoracje sprzedawało od 2 do 3 osób po każdej niedzielnej Mszy św.

9. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”, oraz kwartalnik „Magazyn”.

10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze  życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.