OGŁOSZENIA PARAFIALNE


1.
Dziś XXVI niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego.

2. Dziś obchodzimy 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego Narodu pewne wydarzenia sprawiły, że wielu naszych rodaków znalazło Ojczyznę poza jej granicami. Poznali nową rzeczywistość, tamtejszą kulturę i tradycję, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowej Ojczyzny. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową Ojczyznę.

3. W obecnym tygodniu Kościół w liturgii przeżywać będzie:
• We wtorek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera
• W środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika
Jest to również dzień imienin naszego Ks. Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji
• W czwartek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
• W piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
• W sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

4. W sobotę rozpoczniemy miesiąc październik, który w szczególny sposób poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkie dzieci z naszej Parafii (nie tylko uczniów III klasy), młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w tygodniu będziemy odprawiali o godz. 17:30, a w niedzielę na zakończenie Sumy o godz. 12:00.  Ze względu na rozmaite dodatkowe zajęcia, w których podczas tygodnia uczestniczą dzieci, proszę rodziców, aby w miarę możliwości tak zaplanować swym pociechom zajęcia, aby te mogły uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym co najmniej dwa razy w tygodniu.
Wszystkim tym, którym jest trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domu.

5. W sobotę, 01-go października przypada I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP.
• Tego dnia od godz. 9:00 będę odwiedzał chorych i starszych z Najświętszym Sakramentem.
• O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe połączone z aktem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
• O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi.

6. Za tydzień w niedzielę, na Mszy św. o godz. 10:30 dokonam poświęcenia różańców św., pierwszej pamiątki dla dzieci klasy III, które w obecnym roku szkolnym i katechetycznym przygotowują się do przyjęcia sakramentu I Komunii Św. w naszej Parafii.

7. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli października, przypada taca inwestycyjna. W pierwszą niedzielę września taca ta wyjątkowo wyniosła 1.750 zł.
Za złożone ofiary składam raz jeszcze gorące Bóg zapłać.

8. Bardzo serdecznie dziękuję wam drodzy Parafianie i czcigodni Goście za ofiary na kostkę złożone w zakrystii, w kopercie na tacę, czy też wpłacone na konto Parafii.

W minionym tygodniu ofiarę na kostkę złożyli:
• 200 zł.: * Anonimowa rodzina
• 200 zł.: * LESZCZYK  Zofia
• 200 zł.: * KONIECZNA  Anna
• 200 zł.: * MALATYŃSCY  Wioletta i Krzysztof
• 400 zł.: * KAŁUŻA  Adam
• 400 zł.: * WARZYCHA  Pelagia i Leopold
• 400 zł.: * DRAB  Józef, Anna, Stanisław
• 1.000 zł.: * Anonimowa rodzina

W minionym tygodniu ofiarowano 3.000 zł.
W sumie zebraliśmy 50.100 zł. (Nie licząc wcześniejszych ofiar: anonimowej i od sponsorów).
Dodając ofiarowaną kwotę 3.000 zł. do pozostającej w kasie puli 5.730 zł. otrzymujemy saldo opiewające na kwotę 8.730 zł.

9. Miejscowi rolnicy proszą, by kierowcy, którzy przyjeżdżają do naszego kościoła, przez najbliższy miesiąc, parkowali swe pojazdy po jednej stronie ulicy Leśna, aby maszyny rolnicze mogły bez trudu się po niej poruszać.

10. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią, dzisiaj o godz. 17:00 w Sali Remizy OSP Szczyty odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie Funduszu Sołeckiego, organizowane przez Sołtysa - pana Jana Madeja.

11. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Warzycha, lat 76 z ul. Szkolna. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek.