OGŁOSZENIA PARAFIALNE


„Pośród narodów głoście chwałę Pana” (Ps. 96)

DZISIAJ – dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem „OTO JA, POŚLIJ MNIE”. W związku z tym jest okazja do głębszej modlitwy w intencji misji świętych i misjonarzy.

W TYGODNIU –  nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz. 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W związku z reżimem sanitarnym i zmniejszeniem ilości wiernych w kościele uczestniczących w Mszach św. i nabożeństwach, wyłączam z uczestnictwa w Nabożeństwie Różańcowym dzieci. W naszym kościele o powierzchni całkowitej z chórem może uczestniczyć na Mszy św. 42 osoby.

Również w tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
- wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
- czwartek  – wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża. 

PRZYPOMNIENIE – zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Czas porządkowania grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy o utrzymaniu czystości nie tylko przy naszych grobach, ale również na całym cmentarzu.

„Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych..." (2 Mach 12,45). Zaprawdę godnym i sprawiedliwym, słusznym i zbawiennym jest modlić się za umarłych,  tak, jak modlimy się za żywych, bo tak jak żywi mogą jeszcze pomóc sami sobie, tak zmarli mogą liczyć jedynie na pomoc żyjących. Przyjmuję na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Kartki do ich wypisania znajdują się na stoliku za ławkami.

W przyszłą niedzielę 25 października 2020 roku na Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się święcenie nowych ministrantów do służby liturgicznej ołtarza.

Otrzymaliśmy kolejny numer  naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć w kościele jest wyłożony na stoliku za ławkami.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.  Na pracę całego tygodnia,  obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.