OGŁOSZENIA PARAFIALNE


1.
Przeżywamy dziś XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2. Dzisiaj także wypada taca gospodarcza. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

3. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy miesiąc październik, który w szczególny sposób poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej szkoły (nie tylko uczniów III klasy), młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w tygodniu celebrowane są o godz. 17:30, a w niedzielę na zakończenie Sumy.

Ze względu na rozmaite dodatkowe zajęcia, w których podczas tygodnia uczestniczą dzieci, proszę rodziców, aby w miarę możliwości tak zaplanować swym pociechom zajęcia, aby te mogły uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym co najmniej dwa razy w tygodniu.

Dzieci i młodzież za uczestnictwo na różańcu św. otrzymają pieczątkę do swej kontrolki.

Dla wszystkich czcicieli różańca, którzy nie mogą przybyć do świątyni na nabożeństwo, a modlą się różańcem św. w domu, umieszczone są na stronie internetowej naszej parafii intencje, które będziemy codziennie omadlać podczas wspólnych nabożeństw.

4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:30 dokonam poświęcenia różańców św., pierwszej pamiątki dzieci klasy III, które w tym roku szkolnym i katechetycznym przygotowują się do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej w naszej Parafii.

5. W obecnym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
• W poniedziałek 02-go X – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
• We środę 04-go X – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
• W czwartek 05-go X – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;
• W sobotę 07-go X – wspomnienie NMP Różańcowej.

6. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
• W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.
• Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 17:00 do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego połączonego z aktem wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a więc do godz. 17:30.

Wyjątkowo w tym miesiącu dzieci mogą przyjąć Komunię św. przed rozpoczęciem Mszy św.

Msza św. wotywna o Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00.

W piątek dzieci z kl. IV otrzymają przy spowiedzi kontrolki do praktykowania dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Od przyszłego miesiąca jak dziecko odbędzie spowiedź św. to swą kontrolkę zostawi przy konfesjonale i odbierze podbitą po Mszy św., a jeśli nie skorzysta tego dnia ze spowiedzi bo np. odbyło ją wcześniej i nie popełniło grzechu to przyniesie kontrolkę do podbicia do zakrystii po Mszy św.
• W sobotę od godz. 9:00 będę odwiedzał chorych i starszych z Najświętszym Sakramentem.

O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe połączone z aktem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi.

7. Bóg zapłać pewnej rodzinie z ul. Wieluńska za ofiarę na kwiaty w wysokości 50 zł.

8. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”, oraz nowy nr, a zarazem ostatni kwartalnika: „Magazyn”.

9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Janik, l. 89 z miejscowości Szczyty Las. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…