OGŁOSZENIA PARAFIALNE


1. Dziś przeżywamy XIV niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2. Dziś przeżywamy także pierwszą niedzielę miesiąca lipca. O godz. 9:00 celebrowana będzie Msza św. w intencji Róż Różańcowych, z prośbą o rozkwit Koła Żywego Różańca w naszej parafii. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych i chętnych czcicieli Niepokalanej.

Oto intencja ogólna dla Żywego Różańca na miesiąc lipiec: „Za duszpasterstwo chorych Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei”.

3. Dziś również wypada taca gospodarcza. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

4. Dziś w zakrystii można jeszcze nabyć zamówione egzemplarze foto książki zawierającej zdjęcia z Doby Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii.

5. W obecnym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek, 08 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli
- we czwartek, 11-go lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna: „Ora et labora” – „Módl się i pracuj” stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych
- w piątek, 12-go lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
- w sobotę, 13-go lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

6. W czwartek 11-go lipca będziemy obchodzić 81. rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu, czyli Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

Tego dnia szczególnie módlmy się za zamordowanych, z których tak wielu leży wciąż w nieodkrytych dołach śmierci.

7. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanej w sobotę 13-go lipca na trzecie w obecnym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się - jak poprzednio - od Mszy św. o godz. 19:30.

Nabożeństwo celebrowane będzie w następującym porządku: Po modlitwie po komunii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa częścią radosną różańca świętego w intencji: Pokoju na całym świecie. Po odmówieniu różańca św. - jeśli pogoda pozwoli - pójdziemy z Najświętszym Sakramentem i figurą Pani Fatimskiej w procesji wokół kościoła z pieśnią: „Z dalekiej Fatimy” na ustach, a po powrocie do świątyni - na zakończenie nabożeństwa fatimskiego - przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i odśpiewamy Apel Jasnogórski.

8. Przypominam, iż z racji czasu urlopowego w miesiącach lipcu i sierpniu oraz wynikającej z niego spadku ilości wiernych na niedzielnej Eucharystii, a także konieczności szukania zastępstwa, przez okres wakacji niedzielne Msze św. będą celebrowane o godz. 9:00 i 11:00.

9. Od wtorku do piątku włącznie zastępował mnie będzie proboszcz z Krzeczowa - Ks. prałat Krzysztof Miękina. W sprawie pogrzebu proszę się z Nim kontaktować. Oto nr tel.: 660 127 301.

10. Poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 21-go lipca.

11. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym paniom za troskę i dbałość o kompozycję kwiatową w kościele i poza nim oraz za trud włożony w utrzymanie należytej czystości w świątyni.

12. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik: „Niedziela”, a także w cenie 15 zł. - nowy nr kwartalnika: „Magazyn”.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

14. Wszystkim, którzy korzystają z letniego wypoczynku życzę udanych wakacji i urlopów, a także wzmocnienia sił fizycznych i duchowych. Pamiętajmy, by nie zwalniać się z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i o doborze stosownego ubioru, gdy będziemy się wybierali do kościoła.


1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębienia relacji z Bogiem przez osobistą modlitwę i lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzielnego spotkania na Eucharystii, na które wcześniej - z powodu zabiegania - musieliśmy trudzić się, by znaleźć czas.

Nie zapominajmy w modlitwie również za tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowie, w szpitalu, transporcie, czy innych pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił im w służbie bliźnim.

2. Dziś przeżywamy XIII niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

3. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią, dzisiaj - po każdej Mszy św. - zostanie przeprowadzona zbiórka do puszki, celem wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Stolicę Apostolską. 

4. Dziś i w przyszłą niedzielę w zakrystii można nabyć zamówione egzemplarze foto książki, która zawiera zdjęcia z Doby Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii.

5. W obecnym tygodniu patronują nam:
• W środę, 03 lipca – św. Tomasz Apostoł
• W sobotę, 06 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska

6. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii
• W pierwszy piątek spowiedź św. od godz. 17:45
Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa celebrowana będzie o godz. 18:00, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
• W pierwszą sobotę o godz. 18:00 celebrowana będzie Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania Loretańska i Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Od wtorku do piątku włącznie zastępował mnie będzie proboszcz z Krzeczowa - Ks. prałat Krzysztof Miękina. W sprawie pogrzebu proszę się z Nim kontaktować. Oto nr tel.: 660 127 301.

8. W sobotę, 06-go lipca przypada 61. rocznica śmierci Bp. Zdzisława Golińskiego, drugiego biskupa Diecezji Częstochowskiej, który pełnił swą posługę pasterską w latach 1951 - 1963. Módlmy się tego dnia w Jego intencji.

9. Za tydzień przeżywać będziemy pierwszą niedzielę miesiąca. O godz. 9:00 celebrowana będzie Msza św. w intencji Róż Różańcowych, z prośbą o rozkwit Koła Żywego Różańca w naszej parafii. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych i chętnych czcicieli Niepokalanej.
Oto intencja ogólna dla Żywego Różańca na miesiąc lipiec: „Za duszpasterstwo chorych Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei”.
Można modlić się również: • Za papieża Franciszka, biskupów, kapłanów i diakonów. • O pokój na świecie, w Ukrainie i w naszej Ojczyźnie. • O nawrócenie zatwardziałych grzeszników. • O ulgę w cierpieniu dla chorych i cierpiących. • Za chrześcijańskie rodziny. • Za dzieci i młodzież naszej parafii. • O bezpieczne wakacje dla wypoczywających z naszej parafii. • O dobre plony dla rolników.

10. W przyszłą niedzielę wypada taca gospodarcza. W pierwszą niedzielę czerwca taca wyniosła 1.436 zł. Za złożone ofiary raz jeszcze składam gorące Bóg zapłać.

11. Przypominam, iż z racji czasu urlopowego w miesiącach lipcu i sierpniu oraz wynikającej z niego spadku ilości wiernych na niedzielnej Eucharystii, a także konieczności szukania zastępstwa, przez okres wakacji nie będzie celebracji niedzielnej Mszy św. o godz. 12:00. Msze św. niedzielne w wakacje celebrowane będą o godz. 9:00 i 11:00.

12. Bóg zapłać Druhom Strażakom: Grzegorzowi Wróblewskiemu i Adamowi Włodarczykowi za skoszenie trawy na placu kościelnym i plebanijnym.

13. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym paniom za troskę i dbałość o kompozycję kwiatową w kościele i poza nim oraz za trud włożony w utrzymanie należytej czystości w świątyni.

14. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik: „Niedziela”, a także w cenie 15 zł. - nowy nr kwartalnika: „Magazyn”.

15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.
Wszystkim, którzy skorzystają z letniego wypoczynku życzę udanych wakacji i urlopów, a także wzmocnienia sił fizycznych i duchowych. Pamiętajmy, by nie zwalniać się z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i o doborze stosownego ubioru, gdy będziemy się wybierali do kościoła.