09/03/2013 21:33

10.03.2013r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Zabiorę się i pójdę do mego ojca i powiem:
Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i względem ciebie

DZISIAJ - nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 15:30. Serdecznie zapraszam.

W TYGODNIU - nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16:30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

PRZYPOMINAMY - w przyszłą niedzielę zaczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje, które przeprowadzi Ks. Dr Mariusz Sztaba, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Program  rekolekcji jest  wyłożony na stoliku za ławkami do zabrania przez tych, którzy nie uczynili tego w ubiegłą niedzielę. Zapoznajmy się z nim dokładnie i tak zaplanujmy nasze prace i zajęcia, by móc uczestniczyć jak najpełniej w naszych ćwiczeniach rekolekcyjnych.

Przyszła niedziela jest  Niedzielą Pasyjną. Kościół w liturgii rozważa Mękę  i śmierć Jezusa. Do kościoła przynosimy krzyże by je na nowo poświęcić i dokonać uroczystego podwyższenia krzyża świętego. Na Mszy św. o godz. 9:00 poświęcę książeczki dzieciom idącym w tym roku do pierwszej Komunii św.

Przy krzyżu stoi puszka na ofiary do Grobu Pana Jezusa.

W środę 13 marca o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci, które  w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii św.
Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego tygodnika „Niedziela” z płytą CD  w środku, która jest  upominkiem od redakcji.  Można nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Parafia p. w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Raciszynie organizuje pielgrzymkę autokarową doLA SALETTE– LOURDES – PARYŻ w terminie od 21.04.2013 do 27.04.2013. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych zaprasza Ks. Proboszcz Marek Głębocki. Szczegóły pod nr Tel. 693 836 325 lub 694 425 665.

Na terenie Szkoły w Szczytach został znaleziony rower. Bliższe informacje u Dyrekcji.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.