02/01/2022 08:12

02.01.2022r. - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś przypada taca inwestycyjo – gospodarcza. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W pierwszy czwartek miesiąca, tj. 6-go stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte sprawowane będą w porządku niedzielnym o godz. 9:00, 10:30 i 12:00. Tego dnia na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczy się jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christe mansionem benedicat”. Takie oznaczenie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.

4. W pierwszy piątek miesiąca, tj. 7-go stycznia spowiedź od godz. 16:15. Msza św. wotywna o Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 17:00, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. Do chorych udam się z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 9:30.

6. W przyszłą niedzielę, 9-go stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2-go lutego.

7. Jak już wcześniej zapowiadałem, ze względu na szczególną sytuację, w której się znajdujemy, tzn. na trwający stan epidemiczny, a także po zasięgnięciu opinii Rady Duszpasterskiej, wspólnie postanowiliśmy, aby i w obecnym roku kolędować tak, jak w ubiegłym, poprzez modlitwę podczas tzw. „nabożeństw kolędowych”, odprawianych w kościele w intencji wszystkich rodzin naszej Parafii od poniedziałku 10-go do soboty 15-go stycznia o godz. 17:45. Nabożeństwo kolędowe będzie się składało z Mszy św., adoracji „żłóbka” i błogosławieństwa kolędowego. Za udział w nabożeństwie otrzymamy pamiątkowy obrazek. I tak:

- Na poniedziałek 10-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Nowowiejska, Brzozowa, Spacerowa i Gruszkowa oraz Szczyty las i Błaszkowiznę.
- Na wtorek 11-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Niżankowska o parzystych numerach domów.
- Na środę 12-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Niżankowska o nieparzystych numerach domów.
- Na czwartek 13-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Wieluńska o parzystych numerach domów i ul. Leśna.
- Na piątek 14-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Wieluńska o nieparzystych numerach domów.
- Na sobotę 15-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Szkolna.

W danym dniu zapraszam mieszkańców wyznaczonych ulic (całe rodziny, bądź poszczególnych członków rodzin). Natomiast jeśli ktoś nie może w wyznaczonym terminie przyjść na Mszę św. to może to uczynić w dowolny z wyznaczonych - wybrany przez siebie - dzień.
Obecność na Mszy św. niech też stanowi okazję do złożenia ofiary, czy to na potrzeby Parafii; czy na tzw. „kolędę”, które zwykliśmy składać na ręce kałana w czasie wizyty duszpasterskiej w naszych domach; czy też na sprzątanie kościoła. Najlepiej ofiary te umieścić w kopercie wraz z kartką, na której znajdą się takie dane jak: Imię i nazwisko ofiarodawcy oraz jego adres. Ofiary kolędowe możemy również złożyć w kopercie na tacę podczas obecności na niedzielnej Mszy św. w miesiącu styczniu, czy też w zakrystii lub przesłać na konto parafialne.
Ofiary kolędowe, tzw. „na kościół”, w głównej mierze przeznaczone będą na bieżące potrzeby naszej parafii, czy kościoła oraz na opłacenie rachunków za wodę, prąd i ogrzewanie kościoła, kaplicy czy plebanii. Za złożone ofiary już dzisiaj składam Wam drodzy Parafianie i Goście serdeczne Bóg zapłać.
Natomiast, jeżeli dana rodzina ma życzenie zaprosić mnie z wizytą duszpasterską do siebie, wraz z błogosławieństwem domu, to proszę umówić się ze mną w zakrystii lub telefonicznie, dzwoniąc na nr parafialny: 669-481-339, który jest również umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone przy nabywaniu opłatków. Złożono 1.370 zł. Pozyskane środki przeznaczone będą na opłacenie prądu, którym ogrzewamy kościół.

9. Zachęcam do nabycia w cenie 8 zł. archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

11. W ubiegłym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy Śp. Czesława Lipińskiego, lat 66 z ul. Wieluńska. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek.