16/03/2013 21:31

18.03.2013r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Jezus mówi: Ja też cię nie potępiam.
Idź, lecz odtąd już nie grzesz”

DZISIAJ - w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi Ks. Dr Mariusz Sztaba, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Dziś jest dzień nauk stanowych. Weźmy chętny  udział w tych rekolekcjach i zachęcajmy  naszych bliskich do gorliwego w nich udziału.

W TYGODNIU - dzieci szkolne w poniedziałek , wtorek i środę przyjdą do kościoła na godz. 10.20. Msze św. w dni rekolekcyjne będziemy odprawiać w godzinach: 9.00, 11.00 i 17.00. Dla dorosłych przeznaczone są Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. W poniedziałek o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. dla chorych i starszych. Udzielimy na tej Mszy św. Sakramentu Namaszczenia  wszystkim obecnym chorym. którzy najpierw muszą się wyspowiadać. Obłożnie chorych odwiedzimy z sakramentami w domach, w środę od godz. 15.00.  Chorych zgłaszamy w czasie rekolekcji w zakrystii.  Poniedziałek jest dniem naszej rekolekcyjnej spowiedzi. Będzie wtedy wielu księży. Nie odkładajmy spowiedzi  na później, zwłaszcza na niedzielę Palmową. Program rekolekcji powinien być już w każdej rodzinie naszej parafii. Jest też wywieszony w gablocie i na naszej stronie internetowej.

We wtorek 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji o godz. 9:00 odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych Józefów i Józefy. Kartki z intencjami składamy w zakrystii.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:30.

PRZYPOMINAM - za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.