15/05/2022 12:00

15.05.2022r. - V NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanej, szczególnie dzieci i młodzież, na nabożeństwa majowe.

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

3. W środę, 18-go maja przypada 102. rocznica urodzin św. Jana Pawła II, papieża. Podziękujmy Panu Bogu na modlitwie za osobę i dziedzictwo naszego Świętego.

4. Na środę, 18-go maja zapraszam dzieci z klasy III na próbę do uroczystości I Komunii św. o godz. 16:00.

5. W piątek, 20-go maja zapraszam na Mszę św. wotywną o Bożym Miłosierdziu wszystkich, którzy chcą powierzyć na modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

6. Dzisiaj, tj. w III Niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 10:30 rozpocznie się spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów klasy VII i VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się tzw. Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce dni Modlitw o urodzaje trwają od VI Niedzieli Wielkanocnej do środy przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W obecnym roku - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. „Boże Ciało” - obchodzić będziemy w czwartek 16-go czerwca.

W tym dniu, w kościele parafialnym celebrowane będą dwie Msze święte: Pierwsza o godz. 9:00, po której odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe, a druga o godz. 11:30, po której nastąpi uroczysta procesja ulicami parafii z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.

Na zakończenie procesji przy krzyżu przykościelnym odśpiewamy hymn: „Ciebie Boga wysławiamy” i otrzymamy uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Bardzo proszę by w obecnym roku ołtarze przygotowali:
I Ołtarz: Mieszkańcy ul. Wieluńska, nr 64 – 108 oraz ul. Leśna
II Ołtarz: Mieszkańcy ul. Niżankowska, nr 6 – 30A
III Ołtarz: Mieszkańcy ul. Wieluńska, nr 3 – 41
IV Ołtarz: Mieszkańcy ul. Szkolna, nr 4 – 16

Bardzo serdecznie proszę o aktywne włączenie się w  przygotowanie ołtarzy przez wyznaczonych mieszkańców parafii.
Zapraszam również do czynnego udziału w procesji całą asystę parafialną, a więc: Poczet Sztandarowy OSP Szczyty, Druhny i Druhów do niesienia Chorągwi i baldachimu, Róże Żywego Różańca do niesienia różańca, panie do niesienia Figury Matki Bożej Fatimskiej, Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich parafian i czcigodnych gości.

9. Bardzo serdeczne dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za pielęgnację tuj przy głównym wejściu do świątyni.

10. Uczniowie klasy IV swoją rocznicę przyjęcia I Komunii Św. będą przeżywać będą w niedzielę 19-go czerwca o godz. 12:00.

11. Bóg zapłać pewnej osobie z ul. Niżankowska za złożoną ofiarę na kwiaty.

12. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Górnik, lat 86 z ul. Niżankowska. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczyne.