22/05/2022 12:00

22.05.2022r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś rozpoczynają się tzw. Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce dni Modlitw o urodzaje trwają od VI Niedzieli Wielkanocnej do środy przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dziś w Lyonie zostanie zaliczona w poczet błogosławionych sługa Boża Paulina Jaricot, założycielka dwóch wielkich dzieł w Kościele: Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiara, które w tym roku będzie obchodzić 200-lecie swego istnienia. Dla nas modlących się na różańcu i należących do Kół Różańcowych, to wielka łaska i radość, że będziemy mieć kolejną orędowniczkę w naszych sprawach w niebie.

3. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych. Zapraszam - na przynajmniej dwie w tygodniu tzw. „majówki” - wszystkie dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, a więc nie tylko te, które przygotowują się do przyjęcia sakramentów I Komunii św. i bierzmowania, a szczególnie te, które na nabożeństwie jeszcze nie były… Zapraszam również młodzież ze szkoły ponadpodstawowej i starszą oraz dorosłych. Wszystkich czcicieli Niepokalanej zapraszam z książeczkami do nabożeństwa i zachęcam do głośnego śpiewania litanii loretańskiej.

4. W obecnym tygodniu patronują nam:
- we wtorek, 24-go maja – NMP Wspomożycielka Wiernych
- w czwartek 26-go maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami.

5. W obecnym tygodniu rozpocznie się czas egzaminów szkolnych dla uczniów klas VIII SP. Wszystkich przyszłych absolwentów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy na czas zdawania egzaminów do modlitwy o dary Ducha Świętego.

6. Serdecznie zapraszam dzieci z klasy III na szóstą próbę do uroczystości I Komunii św., którą poprowadzę w poniedziałek 23-go maja od godz. 16:00.

7. We wtorek 24-go maja obchodzić będziemy dzień modlitw za Kościół w Chinach.

8. W czwartek 26-go maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w osobistej modlitwie o naszych mamach zarówno żyjących, jak i zmarłych.

9. W piątek 27-go maja rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. W piątek 27-go maja o godz. 19:00 odbędzie się w kościele pierwsza próba asysty do uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii dla uczniów klasy VII i VIII. Na spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania z katechizmem, indeksem i długopisem.

11. Uczniowie klasy IV swoje próby do rocznicy I Komunii św. rozpoczną w naszej parafii po uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

12. W sobotę 28-go maja przeżywać będziemy 41. r.śm. Prymasa Tysiąclecia - Błogosławionego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziękując Bogu za dar jego beatyfikacji, uczmy się od niego zawierzenia życia i posługi Matce Bożej.

13. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

14. Fundacja „Życie i Rodzina” prowadzi zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Aborcja to zabójstwo”, mającym na celu ochronę dzieci przed śmiercią w łonach matek i uniemożliwienie promocji aborcji.
Dlatego za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. będzie możliwość, na specjalnie do tego przygotowanych listach, złożyć swój podpis, udzielając w ten sposób poparcia projektowi ustawy. Przepisy wymagają podania również numeru PESEL oraz adresu zamieszkania, lecz - jak zapewnia Fundacja - dane te nie będą przetwarzane, a jedynie złożone do Sejmu.

15. Bardzo serdeczne dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wsadzenie świeżych kwiatów do donic przy wejściu do świątyni.

16. Bardzo serdeczne dziękuję odpowiedzialnym osobom za utrzymanie należytej czystości w świątyni i za zadbaną kompozycję kwiatową.

17. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

18. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.