23/03/2013 18:56

24.03.2013r. - NIEDZIELA PALMOWA

"Chrystus uniżył samego siebie ,dlatego Bóg Go wywyższył” /Flp2,8/

DZISIAJ  - obchodzimy Niedzielę palmową. Na wszystkich Mszach św. będzie poświecenie palm. Gorzkie Żale dziś o godzinie 15:30. Dzisiaj po każdej Mszy św. będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą dobroć i hojność !

W TYGODNIU - we wtorek  na godz.15:00 zapraszam  dzieci komunijne  wraz z rodzicami. Będzie krótkie zebranie a także odbiór uszytych już strojów na I Komunię świętą.
Od czwartku nadchodzącego tygodnia mamy w Kościele tzw. Triduum Paschalne. Oto jego program:

WIELKI CZWARTEK - po Mszy wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godziny 21:00.

WIELKI PIĄTEK – dzień postu ścisłego. Od godziny 8.00 rano adoracja w ciemnicy. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 17.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godziny 21:00.

WIELKA SOBOTA - w tym dniu Kościół trwa na adoracji przy Grobie Bożym od godziny 8.00. W kościołach święci się pokarmy na Wielkanoc. W naszym kościele to święcenie odbywać się  o godzinie 10.00 i 12:00. O godzinie 18.00, gdy zapadnie już zmrok, odprawimy w parafialnym kościele nabożeństwo Wigilii Paschalnej. Zaczynamy  je pobłogosławieniem ognia przed kościołem – tam też się zgromadźmy. Na liturgię światła przynieśmy świece. Całą noc z soboty na niedzielę będziemy trwać na adoracji Pana Jezusa w Grobie. Zachęcam do adoracji w Ciemnicy i przy Grobie. Rozpisałem godziny adoracji, wywieszam je w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Proszę strażaków o trzymanie warty przy grobie według ustalonego harmonogramu.

SPOWIEDŹ – okazja do spowiedzi dla tych , którzy  mieli przeszkodę podczas rekolekcji będzie  w Wielki Czwartek od godz. 16.30 – 17.00, w Wielki Piątek od godz. 16.00 – 16.30. W Wielką Sobotę już nie spowiadam.

WIELKANOC - która wypada za tydzień, jest największym świętem chrześcijańskim; upamiętnia Zmartwychwstanie Pańskie. O godzinie 6.00 rano odprawimy uroczystą Rezurekcję z trzykrotną procesją wokół kościoła. Zapraszam na nią asystę liturgiczną, obsadę do chorągwi, druhów strażaków i wszystkich wiernych. W tym dniu odprawimy jeszcze Mszę św. o godz. 9:00 i 11:30. W drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 9:00; 11:30 i 16:00.

Ofiary składane w czasie Triduum Paschalnego są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
Serdecznie zapraszam Was i całą asystę do udziału w tej przepięknej Liturgii Wielkiego Tygodnia, która będzie zwieńczona Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego.

PRZYPOMINAM - kancelaria parafialna czynna tylko do Wielkiej Środy (nie dotyczy pogrzebu lub do chorego ). Dzisiaj polecam do poczytania najnowszy numer NIEDZIELI, który zawiera wybór nowego Papieża i Inaugurację  Jego Pontyfikatu.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.