12/06/2022 12:31

12.06.2022r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie.

2. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią, dziś po każdej Mszy św., odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszki na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

3. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Bożego Serca do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które z racji procesji eucharystycznych wokół kościoła urządzanych w oktawie uroczystości Bożego Ciała połączone będą z Mszą św. o godz. 18:00.

4. W obecnym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek, 13-go czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
- w środę, 14-go czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
- w piątek, 17-go czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

5. Dzieci z klasy IV zapraszam na generalną próbę do rocznicy I Komunii św.

6. Bardzo serdecznie zapraszam czcicieli Niepokalanej w poniedziałek 13-go czerwca na drugie w obecnym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 20:00 odmówieniem części radosnej różańca świętego - przeplatanej pieśnią: „W słonecznej światłości” w intencji ustania walk na Ukrainie i nastania pokoju na całym świecie, po odmówieniu różańca – jak pogoda pozwoli – pójdziemy z figurą Pani Fatimskiej w procesji wokół kościoła z pieśnią „Z dalekiej Fatimy” na ustach, a po powrocie do świątyni odśpiewamy na zakończenie nabożeństwa Apel Jasnogórski.

7. Dzieci z klasy IV zapraszam na generalną próbę do rocznicy I Komunii św. w środę 15-go czerwca na godz. 16:30. Po próbie do rocznicy odbędzie się próba dla wszystkich dziewczynek chcących sypać kwiatki w uroczystość Bożego Ciała.

8. W obecnym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. „Boże Ciało” obchodzić będziemy w czwartek 16-go czerwca.
W tym dniu, w kościele parafialnym celebrowane będą dwie Msze święte: Pierwsza o godz. 9:00, po której odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe, a druga o godz. 11:30, po której nastąpi uroczysta procesja ulicami parafii z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.
Na zakończenie procesji przy krzyżu przykościelnym odśpiewamy hymn: „Ciebie Boga wysławiamy” i otrzymamy uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Przypominam, iż w obecnym roku ołtarze przygotowują:
I Ołtarz: Mieszkańcy ul. Wieluńska, nr 64 – 108 oraz ul. Leśna
II Ołtarz: Mieszkańcy ul. Niżankowska, nr 6 – 30A
III Ołtarz: Mieszkańcy ul. Wieluńska, nr 3 – 41
IV Ołtarz: Mieszkańcy ul. Szkolna, cała strona o parzystych nr domów: 4 –16 i dodatkowo część strony o nieparzystych nr domów, od końca ul.: 43 – 33
Bardzo serdecznie proszę o aktywne włączenie się w  przygotowanie ołtarzy przez wyznaczonych mieszkańców parafii oraz o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.
Zapraszam również do czynnego udziału w procesji całą asystę parafialną, a więc: Poczet Sztandarowy OSP Szczyty, Druhny i Druhów do niesienia Chorągwi i baldachimu, Róże Żywego Różańca do niesienia różańca, panie do niesienia Figury Matki Bożej Fatimskiej, Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich parafian i czcigodnych gości.

9. Przez oktawę uroczystości Bożego Ciała tj. do następnego czwartku włącznie, będziemy urządzać procesje eucharystyczne wokół kościoła. Serdecznie zapraszam całą procesyjną asystę, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów.

10. W piątek, 17-go czerwca zapraszam na Mszę św. wotywną o Bożym Miłosierdziu wszystkich, którzy chcą powierzyć na modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

11. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę na kwiaty w wysokości 100 zł.

12. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

14. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w Kościele katolickim przygotowują się: Andrzej Wojtal, zamieszkały na terenie parafii Bł. Michała Kozala w Działoszynie i Paulina Najgebaur, zamieszkała na terenie naszej parafii. Zapowiedź PIERWSZA.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy ww. narzeczonymi, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym fakcie kancelarię parafialną.

15. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności śp. Marianna Bożena Kocenda, lat 75 z ul. Wieluńska. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…