26/06/2022 12:00

26.06.2022r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś XIII niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W obecnym tygodniu patronują nam:
- we wtorek, 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik
- w środę, 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów

3. W środę, 29-go czerwca przeżywać będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbierana ofiara tradycyjnie przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej, na tzw. Świętopietrze.

4. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co Go przepraszać. Zapraszam na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe celebrowane na zakończenie Mszy Św.

5. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.
-w piątek o godz. 9:30 udam się do chorych z Najświętszym Sakramentem
-spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:15. Szczególnie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania dzieci oraz młodzież, gdyż będzie to spowiedź na rozpoczęcie wakacji
- o godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające
-w sobotę o godz. 18:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające.

6. W imieniu rodziców dzieci I-komunijnych i własnym bardzo serdecznie zapraszamy chętne osoby (najlepiej rodziców lub dziadków z dziećmi czy młodzieżą) na jednodniową pielgrzymkę autokarową, tj. w poniedziałek 04-go lipca do sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej - Patronki Rodzin w Leśniowie k. Żarek.

Program pielgrzymki:
07:30 – Wyjazd spod kościoła
09:30 – Msza św. w sanktuarium w intencji pielgrzymów i ich rodzin oraz zwiedzanie.
12:00 – Wyjazd do Olsztyna k. Częstochowy
12:30 – Zwiedzanie ruin zamku w Olsztynie k. Częstochowy
14:30 – Wyjazd powrotny.
17:00 – Planowany powrót do Szczytów (godzina może ulec zmianie).
Koszt wyjazdu dla osoby dorosłej wynosi 110 PLN, a dla dziecka 100 PLN. Koszty spadną gdy zapisanych będzie powyżej 45 osób. Cena obejmuje transport, pilota wycieczki, ubezpieczenie i bilet wstępu na zamek. W programie przewidziany jest jeszcze obiad, za który trzeba dodatkowo zapłacić.
Na obecną chwilę zapisało się 34 osób a ponieważ autokar liczy 49 miejsc to może się jeszcze zapisać 15 osób.
Stosowny plakat wywieszony jest w gablotce przed kościołem i umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

7. Z racji czasu urlopowego i wynikającej z niego konieczności szukania zastępstwa na niedzielę, w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 12:00.

8. Bóg zapłać dwóm rodzinom z ul. Wieluńska za ofiary „na kostkę” w wysokości 200 zł. i 100 zł.

9. W przyszłą niedzielę, 03 lipca wypada taca gospodarcza. W pierwszą niedzielę miesiąca czerwca taca wyniosła 1317,50 zł. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

10. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.