03/07/2022 08:21

03.07.2022r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębienia relacji z Bogiem przez osobistą modlitwę i lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzielnego spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy trudzić się, by znaleźć czas. Nie zapominajmy również o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.

2. Dzisiaj wypada taca gospodarcza. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

3. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, jutro wraz z dziećmi I-komunijnymi i ich rodzinami i wyruszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej - Patronki Rodzin w Leśniowie k. Żarek. Lista chętnych jest już zamknięta i wynosi 37 osób.

Oto zaktualizowany program pielgrzymki:
• 07:30 – Wyjazd spod kościoła do Olsztyna k. Częstochowy.
• 09:00 – Zwiedzanie ruin zamku i czas wolny
• 11:00 – Wyjazd do Leśniowa
• 12:00 – Msza św. w Sanktuarium w intencji pielgrzymów i ich rodzin.
• 13:00 – Obiad
• 14:00 – Prelekcje i błogosławieństwo w Sanktuarium
• 15:00 – Wyjazd powrotny do Szczytów

Koszt wyjazdu dla osoby dorosłej wynosi 110 zł, a dla dziecka 100 zł. Cena obejmuje transport, pilota wycieczki, ubezpieczenie i bilet wstępu na zamek. Obiad zarówno dla osoby dorosłej jak i dla dziecka jest dodatkowo płatny i kosztuje 25 zł.

4. W środę, 6 lipca przypada patronalny dzień Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

5. W czwartek będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

6. Przypominam, iż z racji czasu urlopowego w miesiącach lipcu i sierpniu oraz wynikającej z niego konieczności szukania zastępstwa, a także znacznego spadku ilości wiernych na niedzielnej Eucharystii, przez okres wakacji nie będzie celebracji niedzielnej Mszy św. o godz. 12:00.

7. Zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebanii, które odbędzie się we wtorek od godz. 19:30.

8. Bóg zapłać pewnym rodzinom z ul. Niżankowska i ul. Szkolna za ofiary na kostkę w wysokości 500 zł. i 200 zł.

9. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.