08/08/2022 21:09

07.08.2022r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy dziś XIX niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2. Dziś wypada taca inwestycyjna. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

3. W obecnym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
• W poniedziałek, 08-go sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
• We wtorek, 09-go sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy;
• W środę, 10-go sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
• W czwartek, 11-go sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

4. Organizatorzy i Pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Koszalińsko - Kołobrzeskiej na Jasną Górę proszą by przekazać w ich imieniu podziękowania parafianom, którzy przyjmowali ich pod swój dach, organizowali posiłki, albo po prostu stali przy drodze i podali kubek wody. W obecnym roku tak będzie wyglądała trasa pielgrzymki w czwartek 11 sierpnia: Stolec - Czernice - Raduczyce - Krzeczów - Szczyty – Działoszyn.

5. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanej w sobotę, 13-go sierpnia na czwarte w obecnym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 20:00 odmówieniem części radosnej różańca świętego - przeplatanej pieśnią: „W słonecznej światłości” w intencji: ustania walk na Ukrainie i nastania pokoju na całym świecie, a także będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże podczas wykonywania wszelkich prac na placu kościelnym. Po odmówieniu różańca – jak pogoda pozwoli – pójdziemy z figurą Pani Fatimskiej w procesji wokół kościoła z pieśnią „Z dalekiej Fatimy” na ustach, a po powrocie do świątyni odśpiewamy na zakończenie nabożeństwa Apel Jasnogórski.

6. Bardzo proszę, by ci spośród kandydatów do bierzmowania, którzy zalegają jeszcze z właściwymi dokumentami (tj. metryka chrztu św.; wypełniona kartka z imieniem do bierzmowania napisanym w kolorze czerwonym; zaświadczenie świadka bierzmowania; zaświadczenie o uczęszczaniu świadka bierzmowania na lekcje religii - jeżeli do  czerwca był, lub jeszcze jest uczniem szkoły średniej) jak najszybciej mi te dokumenty dostarczyli.

7. Zachęcam, by zapisywać się na jubileuszową X Pieszą Pielgrzymkę Dekanatu Działoszyńskiego na Jasną Górę. Przy zapisie należy podać informacje konieczne do ubezpieczenia oraz deklarację chęci powrotu. Koszt ubezpieczenia wraz z pakietem pielgrzyma wynosi 35 zł.

8. Bardzo serdecznie dziękuję wam drodzy parafianie za każdą ofiarę złożoną na kostkę wokół naszej świątyni.
Jak widzimy prace przy kościele wciąż dość sprawnie postępują, mimo, iż dodatkowo - prócz wspomnianych już pracach związanych z odwodnieniem całego kościoła - pracownicy firmy KAM – BRUK  PAWEŁ KACZMAREK ze Skomlina rozpoczęli wymianę pofałdowanej kostki wokół kaplicy przedpogrzebowej; wykonali odgromienie dzwonnicy - czym wzmocniono odgromienie kościoła; skuli starą, popękaną palisadę przy dzwonnicy i wykonali nową; a także usunęli poschnięte świerki oraz skuli stary beton przy krzyżu, by móc wyłożyć na to miejsce nową kostkę.
W minionym tygodniu ofiarę na kostkę złożyło 19-tu ofiarodawców:
400 zł.: * Anonimowa rodzina
400 zł.: * WRÓBLEWSKI  Wacław
400 zł.: * MOLAREK  Andrzej i SMOLAREK  Jan
400 zł.: * BOCIĄGA  Małgorzata i Piotr
400 zł.: * LESZCZYK  Zbigniew i LESZCZYK  Dawid
400 zł.: * KAMYK  Andrzej i KAMYK  Michał
400 zł.: * NAMYŚLAK  Krystyna i Paweł
400 zł.: * NOWAKOWSCY  Malwina i Damian
400 zł.: * PARADOWSKI  Stanisław i PARADOWSKI  Arkadiusz
400 zł.: * BRZEZOWSCY  Anna i Arkadiusz
400 zł.: * WARZECHA  Zbigniew i SIENKIEWICZ  Aneta
400 zł.: * KAMYK  Maciej oraz KAMYK  Elżbieta i Tadeusz
400 zł.: * KAMYK  Maria i Marian
400 zł.: * BZDAK  Maria i Wojciech
400 zł.: * WRÓBLEWSCY  Dagmara i Grzegorz
500 zł.: * NOWAK  Regina i Lesław
500 zł.: * Rodzina  STOPARKÓW
600 zł.: * CIEŚLA  Mirosław z rodz.
800 zł.: * POSMYK Sylwia i Grzegorz, ZAJĄC Ewa i Zbigniew oraz ZAJĄC Sławomir
Razem ofiarowano 8.400 zł. W sumie do dziś ofiarowano 21.050 zł.
Wszystkim darczyńcom za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać!
Ofiary na powyższą inwestycję możemy składać w ratach. Oczywiście, kogo stać i ma takie życzenie, może złożyć większą ofiarę od tej, która została ustalona (400 zł. od posesji). Ofiary możemy złożyć w zakrystii lub przesłać na konto parafialne: 12 8980 0009 2032 0071 5571 0001, czy też ofiarować w kopercie na tacę podczas obecności na Mszy św. W kopercie na tacę, jak również przy dokonywaniu przelewu, powinny się znaleźć takie dane jak: Nazwisko i imiona ofiarodawców oraz dokładny adres zamieszkania.

9. Przypominam prośbę miejscowych rolników do kierowców przyjeżdżających do naszego kościoła, by na czas żniw, tj. do połowy sierpnia, parkować pojazdy po jednej stronie ulicy Leśna, tak, aby maszyny rolnicze mogły bez trudu się po niej poruszać.

10. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask, a korzystającym z wakacyjnych urlopów, bezpiecznego wypoczynku oraz umocnienia sił fizycznych i duchowych.