30/10/2022 09:15

30.10.2022r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. We wtorek 01-go listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, w naszym kościele będzie sprawowana jedna Msza św. o godz. 9:00. Druga Msza św. będzie celebrowana na cmentarzu o godz. 11:00, a po niej w uroczystej procesji z modlitwą różańcową i wypominkami przejdziemy obok grobów naszych bliskich zmarłych.

2. Bardzo serdecznie proszę Druhów Strażaków, by w dniu uroczystości Wszystkich Świętych, po pierwszej Mszy św. pomogli w transporcie niezbędnych paramentów liturgicznych z kościoła na cmentarz i z powrotem oraz w przygotowaniu nagłośnienia do Mszy św. na cmentarzu.

3. Tradycją naszej Archidiecezji jest, że w Uroczystość Wszystkich Świętych zbierane są ofiary do puszki na cmentarzu, które przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Za złożone ofiary składam w imieniu Ks. Rektora WSD serdeczne Bóg zapłać.

4. W środę 02-go listopada przeżywać będziemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Serdecznie zapraszam parafian i gości na Mszę św. oktawalną o godz. 17:00 połączoną z nabożeństwem różańcowym i wypominkami w intencji naszych bliskich zmarłych.

5. Nabożeństwa za naszych bliskich zmarłych - a więc Msza św. oktawalna, a po niej wypominki z różańcem św. - celebrowane będą codziennie przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych, począwszy od Dnia Zadusznego do wtorku 08-go listopada włącznie o godz. 17:00.

6. Od 01-go do 08-go listopada włącznie, można codziennie zyskać odpust zupełny zarezerwowany tylko zmarłym. By zyskać odpust dla dusz czyśćcowych należy pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę w intencji zmarłych i spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli: Należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

7. Bardzo proszę w imieniu własnym i pana grabarza o segregację cmentarnych śmieci. Do kosza wrzucamy tylko i wyłącznie szkło. Do worków wrzucamy plastiki, a wieńce wyrzucamy na przeznaczone do tego specjalne miejsce.

8. Wciąż jeszcze można zamawiać wypominki na cały rok i na oktawę uroczystości Wszystkich Świętych. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku pod chórem.

9. W związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy, od środy 02-go listopada wieczorne Msze św. w dni powszednie celebrowane będą o godz. 17:00.

10. Zgodnie z nowym Dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo, nowelizującym Statut Parafialnych Rad Duszpasterskich w Archidiecezji Częstochowskiej, w niedługim czasie mają się dokonać w Parafiach naszej Archidiecezji nowe wybory członków wchodzących w skład Rad Parafialnych na kadencję 2022-2027. Dlatego proszę Parafian o jak najszybsze podanie kandydatów do mających się odbyć wyborów do nowej Rady Parafialnej.

11. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 16:30.
Msza św. oktawalna o godz. 17:00, a na jej zakończenie różaniec święty z wypominkami i akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
• Do chorych udam się z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 9:30.
W sobotę o godz. 17:00 Msza św. oktawalna, a na jej zakończenie różaniec święty z wypominkami i akt wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

12. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na kostkę złożone w zakrystii, w kopercie na tacę, czy też wpłacone na konto Parafii.

W minionym tygodniu ofiarowano 1.200 zł., a ofiarę złożyli:
400 zł.: * LESIAK  Alina i Przemysław
400 zł.: * KAŁUŻA  Barbara i Tadeusz
400 zł.: * Anonimowa rodzina.

W sumie zebraliśmy 53.900 zł. Dodając ofiarowaną kwotę 1.200 zł. do pozostającej w kasie puli 11.330 zł. otrzymujemy saldo w wysokości 12.530 zł. Brakuje jeszcze 5.470 zł. by całkowicie spłacić wykonawcę powyższej inwestycji. Gdy się z tym uporamy pozostanie nam spłata wartości wykorzystanego materiału.

13. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz  KUBUSIA DROSIŃSKIEGO. Kubuś jest uczniem klasy III i choruje na nowotwór – chłoniaka złośliwego. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie jest poddawany intensywnemu leczeniu. Za złożone ofiary już dzisiaj składam w imieniu Kubusia i jego rodziców gorące Bóg zapłać.

14. Bóg zapłać panu Burmistrzowi Rafałowi Drabowi i zainteresowanym członkom zespołu Wydziału Usług Komunalnych pod kierownictwem pana Przemysława Jagielskiego za uporządkowanie placu cmentarnego.

15. Bóg zapłać anonimowemu darczyńcy za ofiarowanie do świątyni Chryzantem, które zdobią ołtarze naszej świątyni.

16. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli listopada, przypada taca inwestycyjna. W pierwszą niedzielę października taca ta wyniosła 1.172 zł.

17. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

18. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.