06/04/2013 18:06

07.04.2013r. - II NIEDZIELA WIELKANOCY

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”

DZISIAJ - przeżywamy święto Bożego Miłosierdzia. Z tej racji o godzinie 15:30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy koronkę do Bożego miłosierdzia. Zapraszam wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. Jednocześnie w dniu dzisiejszym rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA przeżywany pod hasłem: „ Wiara żywa uczynkami”.  W szczególny sposób miłosierdzie chrześcijańskie szerzy nasza diecezjalna Caritas. Z tej racji wesprzemy jej statutową działalność składając po Mszach św. ofiary do puszek. Wielkopostne skarbonki jako dar umartwienia i jałmużny, dzieci i dorośli składają przed ołtarzem.

Taca dzisiejsza w całości zostanie przeznaczona na zapłacenie prądu w miesiącu marcu, którym ogrzewamy kościół.

W TYGODNIU –w poniedziałek 8 kwietnia przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego czyli dzień świętości życia.  Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 9:00 i 18:00. Ofiary w tym dniu składane są przeznaczone na Dom Samotnej Matki w Żarkach – nasza Archidiecezja.  I chociaż jest to normalny dzień pracy, zapraszam do wspólnej modlitwy i uczestnictwa we Mszy św.

W środę 10 kwietnia odbędzie się katecheza przygotowująca dzieci klasy II do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej o godz. 16:30.

Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego tygodnika „ Niedziela”. Można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.