13/11/2022 12:00

13.11.2022r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy VI Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 roku na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas.

2. Dzisiaj przeżywamy również XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku dzień ten jest poświęcony sytuacji uczniów Chrystusa w Ukrainie. Stosowne ulotki dotyczące pomocy materialnej znajdują się na stoliku na końcu ławek i umieszczone są na plakacie w gablotce przed kościołem.

3. W tym tygodniu patronują nam:
• W czwartek 17-go listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;
• W piątek 18-go listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

4. Wyjątkowo w obecnym tygodniu, z racji mojego wyjazdu na rekolekcje, Msze św. wieczorne będą celebrowane o godz. 18:00. W sytuacji ważnej lub ustalenia terminu pogrzebu - proszę kontaktować się z ks. Proboszczem z Krzeczowa - dzwoniąc na nr 660-127-301.

5. W piątek zapraszam na Mszę św. wotywną o Bożym Miłosierdziu wszystkich, którzy chcą powierzyć na modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

6. Za tydzień w niedzielę 20-go listopada będziemy obchodzili uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie sumy, przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi, za którego publiczne odmówienie zyskuje się odpust zupełny.

7. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy XXXVII diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży, które poprzedzone są spotkaniem młodych z całej naszej Archidiecezji - tzw. „Kaną Młodych”.

W związku z powyższym wyjazdem na spotkanie młodych w Częstochowie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, bardzo serdecznie zapraszam - jak to już ogłaszałem tydzień temu - na dzisiejsze organizacyjne spotkanie po Mszy św. o godz. 10:30 młodzież, która zdecydowała się na ten wyjazd.

Przypomnę, iż koszt wyjazdu to tylko 10 zł. od osoby. Program spotkania umieszczony jest na plakacie w gablocie przed kościołem oraz dodatkowo list z programem i film służący promocji wydarzenia umieszczone są w zakładce aktualności na internetowej stronie naszej parafii.

Dalszych informacji dotyczących wyjazdu i powrotu należy uzyskać u Ks. Piotra Molendy - wikariusza parafii św. M. Magdaleny w Działoszynie pod nr 535-017-997 lub u Ks. Krzysztofa Łęskiego w szkole podczas lekcji religii.

8. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym dniu módlmy się szczególnie za wszystkich, którzy zginęli na drogach.

9. Dzieci ze Szkoły Podstawowej, które w październiku przychodziły na różaniec św. do naszego kościoła otrzymają w przyszłą niedzielę nagrody. Nagrody odbieramy za okazaniem wyklejanki, które otrzymały najmłodsze dzieci oraz pieczątek, które w indeksie w rubryce „Różaniec” powinny mieć starsze dzieci.

10. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na kostkę złożone w minionym tygodniu:
• 5.000 zł.: * Anonimowy darczyńca
• 400 zł.: * MADEJ  Dorota i Jan
• 200 zł.: * JAGIELNICKA  Jolanta

W sumie na powyższą inwestycję złożono 61.900 zł. (Nie licząc ofiar: jednej anonimowej i dwóch od sponsorów).
Dodając ofiarowaną w minionym tygodniu kwotę 5.600 zł. do pozostającej w kasie puli 1.930 zł., otrzymujemy saldo w wysokości 7.530 zł.
Z tej puli pieniędzy wykonawca inwestycji otrzyma ostatnią transzę w wysokości 5.000 zł., a reszta - czyli na chwilę obecną 2.530 zł. - przeznaczona jest na spłatę wykorzystanego materiału, którego wartość w pewnej części już pokryli sponsorzy.

11. Jak już wspominałem w niedzielę 23-go października, a dokładniej ogłosiłem tydzień później, iż zgodnie z nowym Dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego z dn. 14 października br. - nowelizującym Statut Parafialnych Rad Duszpasterskich w Archidiecezji Częstochowskiej - w niedługim czasie, tj. 27-go listopada mają się dokonać w Parafiach naszej Archidiecezji nowe wybory członków wchodzących w skład Rad Parafialnych na kadencję 2022-2027, tak i dzisiaj kolejny raz proszę o jak najszybsze przedstawienie w zakrystii nazwisk i adresów kandydatów do mających się odbyć wyborów do nowej Rady Parafialnej.

12. W zakrystii można jeszcze zamawiać roczne wypominki.

13. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.