05/02/2023 17:34

05.02.2023r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii.

2. Dziś przypada taca inwestycyjo – gospodarcza. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę, 08-go lutego obchodzić będziemy VIII Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi.

4. W piątek, 10-go lutego obchodzić będziemy wspomnienie św. Scholastyki (ok. 480-547), dziewicy, siostry św. Benedykta (założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy), która również założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

5. W sobotę, 11-go lutego, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem Światowy Dzień Chorego. W 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.

6. W naszej parafii w Światowy Dzień Chorego tj. w sobotę 11-go lutego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 17:00 w intencji chorych, ich rodzin, służby zdrowia oraz wspólnot i stowarzyszeń, którym sprawa chorych jest bliska. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, tym chorym i starszym osobom, które będą sobie tego życzyły. Spowiedź św. dla wszystkich chorych i starszych od godz. 16:30. I tu moja prośba do rodzin o zorganizowanie transportu chorym i starszym, których da się przywieź do kościoła.

7. Za tydzień w niedzielę, tj.12-go lutego z racji XXXI Światowego Dnia Chorego przy poparciu Ks. Abp. Wacława Depo odbędzie się w parafiach archidiecezji częstochowskiej tradycyjna zbiórka ofiar do puszek dla niepełnosprawnych sierot społecznych, mieszkających w domach Katolickiego Ruchu Dobroczynnego „BETEL”. Za wszelką formę pomocy organizatorzy wyrażają serdeczną wdzięczność. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie czuwania na Jasnej Górze w sobotę 11 lutego br.
• Miejscem uroczystości archidiecezjalnych będzie Bazylika Archikatedralna pw. Świętej Rodziny w Częstochowie. Uroczystej Eucharystii w dniu 11-go lutego br. o godz. 11:00 będzie przewodniczył Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski.
• Tego samego dnia odbędzie się czuwanie na Jasnej Górze w intencji chorych prowadzone przez Wspólnotę BETEL. Początek czuwania o godz. 21:00, a na jego zakończenie celebrowana będzie Msza św. o godz. 24:00.

8. Bóg zapłać pewnej osobie z ul. Niżankowska za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na kościół w wysokości 200 zł.

9. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.