16/04/2023 19:04

16.04.2023r. - Druga Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza, tj. II Niedziela Wielkanocy od 2000 roku obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie sumy odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiejsza niedziela inauguruje już 79. Tydzień Miłosierdzia. Dziś po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na utrzymanie i edukację  81. dzieci z Ukrainy, które mieszkają od 13 miesięcy w Olsztynie k. Częstochowy. Dzieci w wieku od 3. do 17. lat są z terenów Myrne i Melitopolu, miejscowości które okupuje Federacja Rosyjska.

3. Dzieci z kl. III - przygotowujące się do przyjęcia sakramentu I Komunii św. w naszej parafii - serdecznie zapraszam na próbę asysty, która odbędzie się w kościele w czwartek od godz. 16:30.

Na próbę śpiewu - prowadzoną przez panią Martę - dzieci przychodzą do naszej świątyni w sobotę na godz. 10:00.

4. W piątek na godz. 18:00 zapraszam na Mszę św. wotywną o Bożym Miłosierdziu wszystkich, którzy chcą powierzyć na modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

5. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy XV Niedzielę Biblijną i VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

6. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

7. Informuję, iż toaleta przy kaplicy pogrzebowej od wczoraj jest już czynna.

8. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze  życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.