23/04/2023 11:58

23.04.2023r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejszą, tj. III Niedzielę Wielkanocy przeżywamy jako XV Niedzielę Biblijną i VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W obecnym tygodniu szczególnie prośmy Ducha Świętego, aby pozwolił nam jeszcze bardziej zrozumieć i pokochać Pismo Święte, a także spróbujmy wygospodarować nieco więcej czasu na lekturę Biblii.

2. W obecnym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
- w poniedziałek, 24-go kwietnia: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Głównego Patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za ewangelizację nie tylko naszej ojczystej ziemi, której dokonał św. Wojciech
- we wtorek, 25-go kwietnia: Święto św. Marka, ewangelisty
- w sobotę, 29-go kwietnia: Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła. Patronki Europy.

3. Zapraszam dzieci z kl. III - przygotowujące się do przyjęcia sakramentu I Komunii św. – na drugą próbę do tej uroczystości, która odbędzie się jutro w kościele o godz. 16:30.

4. W czwartek, 27-go kwietnia przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.

5. W sobotę, 29-go kwietnia obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Podczas okupacji hitlerowskiej i sowieckiej, blisko trzy tysiące duchownych oddało życie za przywiązanie do wartości chrześcijańskich i patriotycznych.

6. Przyszłą niedzielę, tj. ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

7. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za demontaż dekoracji świątecznych w świątyni, a także za pomalowanie płotu przy ogrodzeniu placu kościelnego i za ozdobienie krzyża przykościelnego kwiatami z Grobu Bożego oraz zasianie przy nim świeżej trawy.

8. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze  życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.