27/04/2013 20:38

28.04.2013r. - V NIEDZIELA WIELKANOCY

„Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali” (J, 13, 34)

DZISIAJ - taca dzisiejsza i w najbliższą niedzielę przeznaczona jest na zakupienie korpusu Chrystusa na krzyż przy naszym kościele i na cmentarzu.

W TYGODNIU - w środę zacznie się  miesiąc maj. W tym miesiącu wieczorne  Msze św. będziemy poprzedzać śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17:30.Zachęcam wszystkich do licznego udziału w tym majowym nabożeństwie. Już dziś postanówmy, że znajdziemy czas, by wypowiedzieć nasze całe przywiązanie i miłość do Maryi, naszej Matki i  Królowej. Nabożeństwa majowe w latach naszego dzieciństwa i młodości dostarczały nam wielu pięknych przeżyć i wzruszeń. Odnówmy je w tegorocznym maju.

W piątek  przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego: o godz. 9:00, 11:30 i 16:00. Na sumie będzie odnowienie Milenijnego aktu oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie.

W związku z uroczystością 3 Maja i odprawianiem nabożeństw Majowych- proszę o udekorowanie szczególnie 3 Maja, flagami domów i ulic. Proszę  także zadbać o renowację krzyży i kapliczek przydrożnych.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada także:
- w poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła;
- w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
- w sobotę -  wspomnienie  świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków;

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja.W związku z przypadającą uroczystością 3 Maja w piątek, spowiedź będzie w czwartek od godziny 17:00. Do stałych chorych pojadę  również w czwartek od godziny 10:00.

W sobotę na godz. 18:00 zapraszam członkinie Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych połączonych z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.
W sobotę również z racji patronalnego święta strażaków św. Floriana, zostanie odprawiona w ich intencji uroczysta Msza św. o godz. 16:00.  Do udziału w niej zapraszam również Strażaków Honorowych z rodzinami, sponsorów kalendarzy na rok 2013 oraz Panie z Ligii Kobiet Kreatywnych z rodzinami.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.