04/05/2013 20:43

05.05.2013r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCY

„Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam ” Ewangelia według św. Jana.

DZISIAJ – od dziś, do środy włącznie obchodzimy Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy. W modlitwie powszechnej będą okolicznościowe wezwania. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na zakupienie korpusu Chrystusa na krzyż przy naszym kościele i na cmentarzu.
Nabożeństwa majowe w niedzielę będą odprawiane o godz. 15:30, a w tygodniu o godz. 17:30. Zapraszam parafian do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej.

W TYGODNIU –  w środę przypada Uroczystość świętego Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu odprawimy Mszą św. zbiorową za zmarłych Stanisławów i Stanisławy. Można ich zgłaszać na kartkach w zakrystii lub kancelarii do ostatniej chwili  składając dobrowolną ofiarę.
W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed Zesłaniem Ducha Świętego.
W tym tygodniu w liturgii wspominamy również:
Poniedziałek – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
Środę – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski
We wtorek 7 maja odbędzie się spotkanie z  dziećmi  klasy II, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. o godz. 16:30.
W środę 8 maja odbędzie się spotkanie rodziców z dziećmi klasy III, które w tym roku przystąpią do rocznicy I Komunii św. o godz. 16:30.

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 25 maja na zakończenie Białego Tygodnia dzieci komunijnych organizuję pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.  W pierwszej kolejności dzieci komunijne i rocznicowe z rodzicami, a następnie chętni parafianie. Koszt wyjazdu to 50 zł.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.