27/08/2023 12:00

27.08.2023r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada XXI niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego.

2. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią, dzisiejsza zbiórka ofiar do puszki Caritas przeznaczona jest na poszkodowanych przez powódź w Słowenii.

3. W obecnym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

• W poniedziałek, 28-go sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
• We wtorek, 29-go sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

4. W czwartek, 31-go sierpnia będziemy obchodzić 43. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego Państwa.

5. W piątek, 01-go września będziemy obchodzić 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny na wszystkich frontach wojny. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość naszego Narodu oraz złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, których nawet próbowano wymazać z historii.

6. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci i młodzież w piątek, 01-go września na godz. 17:15 do odbycia spowiedzi św. pierwszopiątkowej, a także na rozpoczynający się nowy rok szkolny i katechetyczny.

7. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.

• W piątek, 01-go września spowiedź pierwszopiątkowa oraz na rozpoczynający się nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży od godz. 17:15.
• Msza św. wotywna o  Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
• W sobotę, 02-go września od godz. 09:30 będę odwiedzał potrzebujących posługi sakramentalnej.
• O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Na sobotę, 02-go września na godz. 9:00 zapraszam chętnych parafian z odpowiednimi narzędziami i sprzętem do pomocy przy pielęgnacji cmentarza na uroczystość odpustową w naszej Parafii, połączoną z dożynkami.

10. W przyszłą niedzielę, 03-go września uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczytach z naszej parafii otrzymają w zakrystii po Mszy św. kontrolki niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz nabożeństw.

11. Również w przyszłą niedzielę, 03-go września przypada taca gospodarcza. Za złożone ofiary już dzisiaj składam gorące Bóg zapłać.

12. W niedzielę, 10-go września podczas Dożynek, które połączone będą z uroczystością odpustową Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony.

Sumie odpustowej o godz. 12:30 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi proboszcz z Kolonii Lisowice - Ks. misjonarz Marcin Mońka.

W imieniu gospodarzy tegorocznych Dożynek i własnym serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony wszystkich parafian i gości, szczególnie pana Burmistrza Rafała Draba z małżonką.

Zapraszam również do wzięcia czynnego udziału w procesji eucharystycznej:

• Liturgiczną Służbę Ołtarza
• Panów, którzy niosą chorągwie
• Róże różańcowe do niesienia Żywego Różańca
• Panie do niesienia Figury Matki Bożej Fatimskiej
• Strażaków z OSP wraz z Pocztem Sztandarowym do asysty podczas Mszy św. oraz do
niesienia baldachimu i prowadzenia celebransa
• Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej i młodsze do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem.

13. Pielgrzymom, którzy w minionym tygodniu wyruszyli w dekanalnej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę gratuluję wytrwałości i hartu ducha. A wszystkim pątnikom,  którzy wzięli udział w tych szczególnych uroczystościach na Jasnej Górze dziękuję za świadectwo wiary i modlitwę w intencji naszej Parafii.

14. Składam serdeczne Bóg zapłać panu Piotrowi Malatyńskiemu i synowi, lektorowi Bartoszowi za skoszenie trawy na placu plebanijnym.

15. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

16. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.