11/05/2013 17:36

12.05.2013r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

„Wy jesteście  świadkami tego”

DZISIAJ - nabożeństwo majowe będzie odprawiane o godz. 15:30, a w tygodniu o godz.17:30 z wyjątkiem poniedziałku. Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich parafian do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej.

W TYGODNIU - jutro 13 maja o godz. 18:00 odprawimy pierwsze w tym roku  w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w następującym porządku: Msza św. w intencji Rodzin naszej parafii, Różaniec Fatimski, Litania Loretańska i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła przy zapalonych świecach. Do niesienia figury zapraszam Rodziny.
W tym tygodniu w liturgii wspominamy również:
- we wtorek – święto św. Macieja, Apostoła;
- w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski;

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę w parafii naszej Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 11:30. Dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 11:15. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodziców oraz Rodziców dzieci klasy III w sobotę o godz. 9:00.
Przyjmuję zapisy na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Liczba wolnych miejsc na dzień dzisiejszy to 24. Mam nadzieję, że znajdą  się chętni spośród parafian. Wyjazd 25 maja w cenie 50 zł.
30 kwietnia minął czas, w którym mieliśmy zapłacić firmie wykonującej prace wewnątrz naszej kaplicy przedpogrzebowej, a ponieważ pieniądze nie wpłynęły do Pani skarbnik, w związku z powyższym od najbliższej środy do soboty wyznaczone osoby Komitetu Budowy Kaplicy  będą chodzić do domów parafian by zebrać zaległe raty składek za rok 2012 i pierwszą ratę składki za rok 2013.
W czwartek i piątek ubiegłego tygodnia odgrzybiliśmy specjalnym preparatem ściany naszego kościoła i położyliśmy na tych ścianach od posadzki na wysokość parapetów okien białą akrylową farbę. W najbliższy wtorek zaczynając od ołtarzy bocznych położymy farbę między deskami, by zlikwidować okopcenie, które powstało w wyniku ogrzewania kościoła. Za pracę już wykonaną i tą wtorkową składam serdeczne Bóg zapłać jednemu z Panów naszej wspólnoty parafialnej.
W tym tygodniu chcielibyśmy zamontować już nowy krzyż na placu kościelnym o ile będą sprzyjające warunki atmosferyczne.