18/05/2013 22:04

19.05.2013r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

„Weźmijcie Ducha Świętego” /J 20,22/

DZISIAJ - przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zaczyna się czas zwykły w ciągu roku. Dzisiaj w parafii naszej Uroczystość I Komunii św. Przez cały tydzień trwa Oktawa Pierwszokomunijna tzw.” Biały Tydzień”. Codziennie dzieci przychodzą do kościoła  na Nabożeństwo Majowe i Mszę św. na godz. 17:30.

W TYGODNIU - jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. Aby podkreślić świąteczny charakter tego dnia o godz. 9.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., na którą według starej tradycji parafialnej zapraszam wszystkich pracujących na roli. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże i dobre urodzaje. Po Mszy św. udamy się w procesji do krzyża w kierunku Błaszkowizny, by dokonać poświęcenia pól.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy również:

- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. O godz. 11:30 odbędzie się Uroczystość Rocznicy I Komunii św. Dzieci z klasy III w piątek przychodzą do spowiedzi św. na godz. 18:30, a po spowiedzi odbędzie się spotkanie organizacyjne przed uroczystością rocznicową.
Zapisy na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem przyjmuję do czwartku włącznie. Do kompletu w autokarze brakuje 16 osób. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem to 50 zł. Zapraszam wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę na spotkanie w czwartek  o  godz. 18:30.  Na dziesięć dni przed Bożym Ciałem podaję trasę eucharystycznej procesji. W tym roku pójdziemy z procesją Bożego Ciała ulicami: Niżankowską, Nowowiejską, Szkolną i Wieluńską.

Ołtarze usytuowane będą w następujących miejscach:

I ołtarz – ul. Niżankowska – Nr 21- 49
II ołtarz – ul. Nowowiejska – na środku – wszystkie numery
III ołtarz – ul. Szkolna - parking – Nr 15 - 31
IV ołtarz – ul. Wieluńska – Nr 16 – 40

Zakończenie procesji przy kościele.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za dar ołtarza złożony  przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych, to jest mikrofon bezprzewodowy ze wzmacniaczem. Bóg zapłać!