26/05/2013 12:46

26.05.2013r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

„Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”

DZISIAJ - w parafii naszej obchodzimy Uroczystość  Rocznicy I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11:30. Dzisiaj również obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Matkom składam serdeczne życzenia  i podziękowania za trud, za miłość, dobroć i za to wszystko co czynią dla swoich dzieci. Módlmy się także za zmarłe Matki, bo miłość trwa zawsze, nie kończy się z chwilą śmierci.

W TYGODNIU – w czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, dawne Boże Ciało. W tym dniu, w kościele parafialnym odprawimy  Msze św. o godz. 9:00 i 11:00. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Trasę procesji i usytuowanie ołtarzy podałem już przed tygodniem, a dzisiaj podaję  w ramach przypomnienia.

Ołtarze usytuowane będą w następujących miejscach:

I ołtarz
– ul. Niżankowska – Nr 24B - 55
II ołtarz – ul. Nowowiejska – na środku – wszystkie numery
III ołtarz – ul. Szkolna - parking – Nr 15 - 31
IV ołtarz – ul. Wieluńska – Nr 16 – 40

Zakończenie procesji przy kościele.

Proszę o włączenie się w  przygotowanie ołtarzy przez wyznaczonych parafian. Zapraszam do czynnego udziału w procesji całą asystę: obsadę do chorągwi, służbę liturgiczną, Róże Żywego Różańca, straż pożarną i wszystkich parafian. W procesji obowiązkowo wezmą udział w strojach pierwszo - komunijnych dzieci klasy drugiej dziękując Bogu za dar przyjętej w tym roku Eucharystii. Dziewczęta będą sypać przed Najświętszym Sakramentem kwiatki, chłopcy pójdą w szpalerze procesji.  Próba dziewczynek z klasy II i III do sypania kwiatków będzie w środę o godz. 17.00, natomiast o godz. 18.30 próbę liturgii będą mieć ministranci i lektorzy. Parafian na trasie procesji proszę o przystrojenie domów i okien. Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła; przychodźmy jak najliczniej przez całą oktawę.

W piątek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – odpust w Trębaczewie.

W sobotę  modlimy się za dzieci całego świata, a więc i dzieci naszej parafii z racji przypadającego Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dzieciom życzę  trwałej miłości rodzicielskiej, aby zawsze były otoczone opieką duchową i materialną przez Rodziców, rodzeństwo, nauczycieli i wychowawców.

W tym dniu z racji pierwszej soboty czerwca zapraszam Panie z Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych na godz. 17:30.

Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa zaczniemy  odprawiać również w sobotę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam.

PRZYPOMINAM - jeszcze raz serdecznie dziękuję za dar ołtarza złożony  przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych, to jest mikrofonu bezprzewodowego z całą aparaturą w cenie 1.050 zł.

Serdeczne podziękowania składam na ręce ofiarodawców i darczyńców na rzecz parafii i kościoła, a więc w pierwszej kolejności:

Rodzinom Paradowskim za ufundowanie dwóch krzyży koło kościoła i na cmentarzu;
- Panom: Marianowi Włodarczykowi z synem, Markowi Posmykowi, Janowi Madej za zdemontowanie starej podstawy od krzyża;
- Panom: Marianowi Sadziszowi, Markowi Bociąga, Zenonowi Galorowi, Stanisławowi Paradowskiemu za wymurowanie nowej podstawy do zamocowania krzyża oraz Panu Ryszardowi Warzecha za pracę na cmentarzu;
- Panu Zenonowi Galorowi za wykonaną stolarkę przy krzyżach;
- Panom: Zbigniewowi Stoparkowi, Stanisławowi i Arkadiuszowi Paradowskim, Zenonowi Galorowi, Grzegorzowi i  Wacławowi Wróblewskim za postawienie i obsadzenie nowego krzyża.
- Panu Markowi Błasiakowi za ofiarowanie i przywiezienie żwiru.

Ponadto składam serdeczne podziękowanie fundatorom:

- Trzem rodzinom naszej wspólnoty parafialnej za ufundowanie bogato haftowanego BALDACHIMU Z DRZEWCEM I OKUCIEM w cenie 4.200 zł.
- Paniom z Żywego Różańca za zakupienie RÓŻAŃCA PROCESYJNEGO w cenie 300 zł.
- Parafianom składającym ofiarę na tacę przez dwie niedziele z przeznaczeniem na KORPUSY CHRYSTUSA w cenie 840 zł.

Wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom i fundatorom niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i obdarowuje potrzebnymi łaskami oraz błogosławi na każdy dzień życia. BÓG ZAPŁAĆ !!!
W ubiegłym tygodniu został zdemontowany również spróchniały krzyż i podstawa na cmentarzu oraz wymurowana nowa podstawa, w której będzie postawiony i obsadzony nowy krzyż. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 dokonamy poświęcenia nowego krzyża na placu kościelnym.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.