17/03/2024 12:00

17.03.2024r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która ma charakter pasyjny. Módlmy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.

2. Od wczoraj odmawiamy Nowennę w intencji: Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszoną za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna zakończy 24-go marca, przed przypadającym 25-go marca Dniem Świętości Życia. Wszelkie informacje dotyczące nowenny znajdują się w intrenecie na stronie: nowenna2120.pl a także na stronie naszej parafii w zakładce Aktualności.

3. Jutro, tj. w poniedziałek 18-go marca, przeżywać będziemy w naszej parafii Wielkopostny Dzień Skupienia, który poprowadzi ks. Krzysztof Łęski – wikariusz parafii Bł. Michała Kozala w Działoszynie. Do udziału w nim zapraszam wszystkich parafian i gości, dzieci, młodzież uczącą się i pracującą.  Ten dzień będzie również dniem spowiedzi św. Dlatego proszę was drodzy parafianie, abyście tak zaplanowali swe zajęcia, aby spośród was mogło skorzystać ze spowiedzi św. możliwie jak najwięcej osób.

Oto program:
Poniedziałek ’18 marca - Wielkopostny Dzień Skupienia
8:30 - Spowiedź św. dla dorosłych
9:00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną
17:30 - Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych
18:00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

4. We wtorek, 19-go marca przypada uroczystość Św. Józefa - Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn.

5. W środę, 20-go marca w kościele o godz. 17:30 odbędzie się próba asysty do uroczystości Triduum Paschalnego Wielkiego Tygodnia dla LSO. Obecność wszystkich lektorów i ministrantów jest obowiązkowa.

6. W piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zaraz po Sumie rozważamy Gorzkie Żale. Zachęcam do ich praktykowania.

7. Przyszła niedziela tj. 24-go marca będzie już Niedzielą Palmową - Niedzielą Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżycie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

8. Bardzo proszę rodziców dzieci komunijnych o wykonanie w świątyni dekoracji na uroczystości Triduum Paschalnego Wielkiego Tygodnia - Grobu Pańskiego i Ołtarza Przechowania tzw. Ciemnicy.

9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na ołtarze możemy składać do skarbonki przy krzyżu, można też wysłać na konto parafialne, bądź ofiarować w kopercie na tacę albo złożyć osobiście w zakrystii. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

10. Bóg zapłać pewnej rodzinie z ul. Wieluńska za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego w wysokości 200 zł.

11. Bardzo proszę o kontakt z osobą, która zamówiła intencję mszalną na wtorek 02-go kwietnia br.

12. Pani Marta Julia Szewczyk serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Sołectwa Szczyty na spotkanie wyborcze, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 24-go marca w Remizie OSP Szczyty o godz. 17:00.

13. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela” oraz nowy nr kwartalnika „Magazyn”.

14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.