01/06/2013 22:36

02.06.2013r. - IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu” (Łk 7,9)

DZISIAJ – w łączności z Papieżem Franciszkiem odprawimy godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, a po jej zakończeniu procesję Oktawy Bożego Ciała wokół kościoła. Dlatego nie będzie nabożeństwa o godz. 15:30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie Msza św. o Najświętszym Sakramencie           z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Dlatego przez całą Oktawę nabożeństwo czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy św., a od piątku nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.

W TYGODNIU – przypada I – Czwartek i  I – Piątek  Miesiąca. Spowiedź św. dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca w piątek od godz. 17:00. Do stałych chorych pojadę z sakramentami św. również w piątek od godz. 10:00.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

w poniedziałek – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
w środę – wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika;
w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek o godz. 18:00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po uroczystej Mszy św. udamy się z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy usytuowanych na placu wokół kościoła, następnie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Zapraszam rodziców z dziećmi oraz całą asystę: obsadę do chorągwi, służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatków, Róże Żywego Różańca, Straż Pożarną i wszystkich parafian. Składam serdeczne podziękowanie budowniczym czterech ołtarzy, całej asyście i wszystkim zgromadzonym na wspólnej pięknej i dojrzałej modlitwie. Bóg zapłać! W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam!

PZYPOMINAM – podaję do wiadomości parafian, że w związku z podejmowanym trudem budowania ołtarzy na Boże Ciało, wprowadzam zwyczaj odprawiania Mszy św. w kolejne 4 wolne niedziele w intencji budowniczych ołtarzy. W związku z powyższym 9 czerwca o godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji budowniczych parafian I Ołtarza z ul. Niżankowskiej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.