23/06/2013 10:13

23.06.2013r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie,
 niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje”

DZISIAJ – trwa miesiąc czerwiec, w którym oddajemy szczególną cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam parafian do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych,   które odprawiamy w niedzielę o godz. 15:30, a w tygodniu o godz. 17:30.

W TYGODNIU – w poniedziałek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W związku z tym odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych Janów i Janiny o godz. 18:00. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili w zakrystii.

W piątek  o godz. 8:15 rano odprawiona będzie Msza św. dziękczynna za łaski kończącego się roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Spowiedź św. na zakończenie roku nauki dla wszystkich uczniów będzie w czwartek od godz. 16:45.

W sobotę 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 9:00 i 18:00. Chociaż jest to normalny dzień pracy, zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. Ofiary zbierane w ten dzień na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

PRZYPOMINAM – przyszła niedziela jest już pierwszą niedzielą wakacyjną. Na Mszy św. o godz. 9:00 będą święcenia nowych ministrantów do liturgicznej służby ołtarza.

Komitet Budowy Kaplicy Przedpogrzebowej wypłacił już wszystkie zobowiązania finansowe Firmie „JORG” wykonującej prace wewnątrz kaplicy. Ponad to została podłączona już instalacja elektryczna: gniazda, wyłączniki, kinkiety, licznik. W końcu czerwca lub z  początkiem lipca ta sama Firma rozpocznie układanie kostki na zewnątrz kaplicy. Kaplica nasza będzie pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia, w związku z tym w najbliższych dniach pojadę zamówić duży Obraz Jezusa Miłosiernego, który będzie umieszczony na głównej ścianie kaplicy.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.