04/07/2013 22:06

07.07.2013r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Obym nie chlubił się niczym innym,
 jak tylko krzyżem Pana naszego Jezusa Chrystusa” (Ga.6,14a).

W TYGODNIU – w  kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana;
- w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
- w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
- w sobotę – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

W sobotę 13 lipca przypada również  wspomnienie Matki Bożej z Fatimy. Dlatego też w tym dniu o godz. 18:00 odprawimy kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Rozpocznie się ono Mszą św. parafialną z formularza o Matce Bożej z Fatimy, następnie Różaniec w intencji ludzi dotkniętych w tym roku kataklizmem powodzi i huraganu, a po nim procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej i zapalonymi świecami w rękach wiernych. Zapraszam dzieci, młodzież, całe rodziny naszej parafii i tych wszystkich, którzy będą tylko mogli przyjść, by wspólnie modlić się do Matki Bożej. Koniecznie przynosimy ze sobą świece.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.