20/07/2013 21:16

21.07.2013r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele,
a potrzeba mało, albo tylko jednego”

DZISIAJ – na Mszy św. o godz. 11:30 dokonam poświecenia obrazu Jezusa Miłosiernego, który będzie umieszczony na centralnej ścianie naszej Kaplicy Przedpogrzebowej. Parafianinowi, który pojechał ze mną swoim samochodem po odbiór obrazu do Częstochowy składam serdeczne podziękowanie!

W TYGODNIU – kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- w poniedziałek - wspomnienie Św. Marii Magdaleny;
- we wtorek - święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
- w środę - wspomnienie Św. Kingi, dziewicy;
- w czwartek - święto Św. Jakuba Apostoła;
- w piątek - wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

W piątek 26 lipca na prośbę mieszkańców ul. Wieluńskiej odbędzie się spotkanie w kościele o godz. 19:30 w związku z przygotowaniem Parafialnych Dożynek. Serdecznie zapraszam!

PRZYPOMINAM – przyszłą niedzielę 28 lipca po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo i poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, które przypada 25 lipca. Ofiary składane przy poświęceniu będą przeznaczone na Fundację „Miva Polska”, która zaopatruje naszych polskich misjonarzy w środki lokomocji, by mogli dotrzeć do wszystkich ludzi krajów misyjnych z Dobrą Nowiną o zbawieniu.  Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę pewnej Rodziny, która zakupiła i ofiarowała do kościoła piękny czerwony haftowany ornat z symbolem Ducha Świętego oraz bieliznę kielichową jako komplet.

Wierni naszej wspólnoty parafialnej są bardzo zadowoleni z Kaplicy Przedpogrzebowej, która służyła nam w czasie ostatnich dwóch pogrzebów, mimo to że nie jest jeszcze ukończona. W związku z powyższym czy nie przekonani parafianie o tej budowie dalej będą trwać przy swoim ? Jeśli nie, to Komitet Budowy Kaplicy prosi, aby pieniądze na jej dokończenie składać u Pani skarbnik Aleksandry Ranoszek.

Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.