03/08/2013 22:13

04.08.2013r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie”

DZISIAJ – przeżywamy w naszej parafii NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Po Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się projekcja filmu o pracy naszego rodaka na misjach, ks. Dariusza Chałupczyńskiego. Zachęcam do pozostania w kościele i obejrzenia. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone w całości na pomoc w pracy misyjnej dla  ks. Dariusza. Za każdy odruch chrześcijańskiego serca i wsparcia pracy misyjnej wyrażam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

W TYGODNIU – we wtorek 6 sierpnia  przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu odprawimy uroczystą Mszę świętą o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam!

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP;
- w czwartek –  wspomnienie św. Dominika, kapłana;
- w piątek –  święto  św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy;
- w sobotę –  święto  św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika;

PRZYPOMINAM – rolnikom na trwające w pełni żniwa mówię: Szczęść Boże. I proszę, aby zostawić trochę nie wymłóconych kłosów zbóż na dożynkowy wieniec. Parafialne święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory zbóż będziemy obchodzić 25 sierpnia na sumie o godz. 11:30. Starostami tegorocznych Dożynek będą Państwo Tadeusz  i Wioletta Białek.

Zapraszam chętnych do udziału w II Pieszej Pielgrzymce Dekanatu Działoszyńskiego na Jasną Górę. Zapisy przyjmuję w zakrystii po wieczornej Mszy św.  Przy zapisie trzeba podać adres zamieszkania i nr pesel oraz uiścić zapłatę w wysokości 20 zł. (pakiet pielgrzyma, który obejmuje: ubezpieczenie, czapkę, plakietkę i śpiewnik). Plakat informujący jest wywieszony przed wejściem do kościoła.

W przyszłą niedzielę 11 sierpnia około godz. 18:30 dotrze do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Koszalińsko – Kołobrzeska. Jak co roku pielgrzymi proszą o nocleg - ok. 150 osób.

Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.