17/08/2013 21:32

18.08.2013r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

„Moje owce słuchają mojego głosu.
Ja znam je, a one idą za Mną”

W TYGODNIU - w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- we wtorek  -  wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora kościoła;
- w środę  – wspomnienie Św. Piusa X, Papieża;
- w czwartek  – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
- w sobotę  – święto Św. Bartłomieja, Apostoła;

PRZYPOMINAM - w przyszłą niedzielę w parafii naszej będziemy dziękować Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za tegoroczne plony  ziemi na Mszy św. o godz. 11:30. Uroczystość ta rozpocznie się przy bramie wjazdowej na teren kościoła o godz. 11:15. Serdecznie zapraszam już dziś do tego wspólnego dziękczynienia: KOROWÓD DOŻYNKOWY  i wszystkich parafian.

Zapraszam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę tych wszystkich z parafian, którzy czują się na siłach, by podołać takiemu wyzwaniu. Zgłoszenia przyjmuję do 23 sierpnia włącznie. 24 sierpnia o godz. 6:30 rano na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. na Przeprośnej Górce w Raciszynie.

Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.