24/08/2013 22:09

25.08.2013r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu,
 powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli” ( Łk  13,24)

DZISIAJ - w parafii naszej DOŻYNKI czyli święto dziękczynienia Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za tegoroczne plony ziemi.  Uroczysta Msza św. dziękczynno-błagalna o godz. 11:30.

W TYGODNIU - jutro tj. 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 dokonamy odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. I chociaż jest to normalny dzień pracy, ufam, że nie zabraknie was na Mszy św. w tak wielką uroczystość.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu również przypada:
- we wtorek - wspomnienie Św. Moniki;
- w środę - wspomnienie Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;
- w czwartek - wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę przypada 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić za poległych w obronie naszej Ojczyzny.

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę parafian z ul. Wieluńskiej za piękne przygotowanie pierwszych historycznych DOŻYNEK PARAFIALNYCH, bo przeżywanych jako osobną uroczystość. Piękny DOŻYNKOWY WIENIEC, dary i owoce ziemi oraz słowa płynące z głębi waszych serc.

Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.