01/09/2013 18:00

01.09.2013r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ
- przypada 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach za poległych w obronie  Ojczyzny.

W TYGODNIU - jutro 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2013/2014. Mszę św. odprawimy o godz. 8:00. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota  miesiąca. Spowiedź św. dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca i na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie przebiegała w następującym porządku:

- o godz. 16:30 – dla dzieci Szkoły Podstawowej, klasy III, IV, V i VI;
- o godz. 17:00 – dla młodzieży gimnazjalnej, klasy I, II i III , młodzieży licealnej  oraz  dorosłych ;

Do stałych  chorych z posługą sakramentalną pojadę w piątek  od godz. 9:00. Również w  piątek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów, a po Mszy św. będą mieli pierwsze spotkanie po wakacjach, na którym przygotujemy służbę liturgiczną sumy odpustowej. Obecność obowiązkowa!
W sobotę na godz. 18:00 zapraszam członkinie Żywego Różańca na zmianę tajemnic  różańcowych połączonych z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.

PRZYPOMINAM - przyszłą niedzielę tj. 8 września 2013 roku będziemy przeżywać w naszej parafii doroczną Uroczystość Odpustową Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczysta suma odpustowa będzie odprawiona o  godz. 12:00. W czasie Mszy św. poświęcimy ziarno do zasiewu.  Uporządkujmy plac budowy przy naszej kaplicy oraz wokół naszego kościoła. Bowiem stare przysłowie mówi: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Serdecznie zapraszam na sumę odpustową: asystę liturgiczną, ministrantów i lektorów; dziewczynki z kl. III i IV do sypania kwiatków; Ochotniczą Straż Pożarną ze Szczytów; Panie z Żywego Różańca, Stowarzyszenie Ligii Kobiet Kreatywnych i wszystkich drogich Parafian oraz gości na nasze wspólne święto.

Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.