08/09/2013 14:38

08.09.2013r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Kto nie dźwiga swojego krzyża i nie idzie za Mną
nie może być moim uczniem” ( Łk 14,27 )

DZISIAJ – w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12:00 odprawimy uroczystą sumę odpustową, w czasie której poświęcimy ziarno do zasiewu.

W TYGODNIU – w piątek 13 września odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00. Po Mszy św. Różaniec fatimski  w intencji ofiarodawców, fundatorów, dobrodziejów naszego kościoła i parafii oraz ich rodzin, następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej przy zapalonych świecach. Na zakończenie błogosławieństwo Boże i Apel jasnogórski. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

W sobotę przypada  święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Mszę św. wieczorną w tym dniu przynosimy krzyże św., aby dokonać uroczystej intronizacji i poświęcenia. Bardzo proszę aby odnowić wszystkie przydrożne krzyże na terenie naszej parafii. Jest to wyraz naszej wiary i szacunku dla tego znaku naszego zbawienia.

Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Zachęcam do zakupienia i poczytania, wzbogacając tym naszą świadomość religijną.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.