14/09/2013 21:45

15.09.2013r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie...”

DZISIAJ – rozpoczynamy w kościele III Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Będziemy się modlić za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Problematykę wychowania podejmiemy w procesie przygotowania dzieci i młodzieży do przyjęcia Sakramentów świętych. A takie będą miały miejsce w tym tygodniu.

Również dzisiaj przypada Dzień środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za dziennikarzy, by w swojej pracy wykazali się rzetelnością i profesjonalizmem.

W TYGODNIU – w środę 18 września  przypada patronalne święto dzieci i młodzieży z racji św. Stanisława Kostki. Zapraszam na uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 dzieci i młodzież naszej parafii. Po Mszy św. dzieci klasy II i III z rodzicami będą mieli pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia I Komunii św. i Rocznicy I Komunii św.

W piątek - wspomnienie św. Męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.

W sobotę - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Również w  piątek z racji III w miesiącu wrześniu odprawimy Mszę św. o Bożym Miłosierdziu, a po jej zakończeniu wobec Najświętszego Sakramentu odmówimy koronkę do miłosierdzia Bożego.

PRZYPOMINAMY – od niedzieli 22 września dzieci i młodzież gimnazjalna będą uczestniczyły na swojej Mszy św. o godz. 9:00. Wracamy do porządku odprawiania tej Mszy św. sprzed wakacji.

Otrzymaliśmy kolejny nr naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.  Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.