21/09/2013 21:42

22.09.2013r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim,
aby was swoim ubóstwem ubogacić”

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, kapłana;
- we środę – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, kapłana;
- w piątek  – wspomnienie Św. Wincentego A Paulo, kapłana;
- w sobotę  – wspomnienie Św. Wacława Męczennika;

We wtorek 24 września odbędzie się Regionalny Dzień Chorych. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 11:00 w Kolegiacie Pocieszenia N. M. P. w Wieluniu pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Dla chorych naszego Dekanatu został zamówiony autokar, który wyruszy o godz. 9:00 z Kolonii Lisowice, następnie zabierze kolejne osoby z Raciszyna, Trębaczewa, Działoszyna, Szczytów i Krzeczowa. Proszę zgłaszać chorych  w zakrystii po Mszach św.

W  piątek 27 września o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie Komitetu Budowy Kaplicy Przedpogrzebowej na plebanii. Serdecznie zapraszam!

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się poświęcenie Różańca św. dla dzieci z klasy II, jako pierwsza pamiątka komunijna.

Otrzymaliśmy kolejny nr naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.