29/09/2013 18:00

29.09.2013r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ
– na Mszy św. o godz. 9:00 dokonamy poświęcenia różańca Najświętszej Maryi Panny jako pierwszej pamiątki dla dzieci z klasy II, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej.

W TYGODNIU – od wtorku w sprawowaniu liturgii przechodzimy na zimowy porządek nabożeństw. Msze św. odprawiane będą o godz.  17:00. Kancelaria Parafialna od wtorku do piątku w godzinach: 17:30 – 18:00

W tym tygodniu rozpoczynamy (od wtorku) odprawiać Nabożeństwa Różańcowe o godz. 16:30, a w niedzielę o godz. 15:30. Serdecznie zapraszam na te nabożeństwa i do odmawiania różańca w domach a zwłaszcza różańca rodzinnego. Dzieci będą otrzymywały z racji tych nabożeństw specjalne obrazki.

Również w  tym tygodniu przypada I – Czwartek, I – Piątek i I – Sobota Miesiąca.

I Czwartek - modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne,
I Piątek – modlitwy do Serca Pana Jezusa,
I Sobota – akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam wszystkie Róże Różańca św.

Spowiedź św. dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca:

Czwartek – godz. 16:00 – młodzież gimnazjalna,
Piątek – godz. 16:00 – dzieci szkoły podstawowej.

Do chorych z posługą sakramentalną pojadę również w piątek od godz. 9:00.

W  nadchodzącym  tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek  – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
- w środę  – wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
- w piątek  – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
- w sobotę  – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

PRZYPOMNIENIE - przyszłą niedzielę rozpoczniemy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc mieszkańcom Syrii.

Firma „ALU – PLAST” z Pajęczna wykonała dla naszej parafii GABLOTĘ NA OGŁOSZENIA PARAFIALNE w cenie 1.000 zł. Serdeczne podziękowanie kieruję w stronę Pana Mariana Sadzisza za ustawienie i osadzenie powyższej gabloty. W związku z powyższym taca w przyszłą niedzielę w całości będzie przeznaczona na zapłacenie wykonanej gabloty.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer 39 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Zachęcam gorąco do czytania i nabywania prasy katolickiej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.