06/10/2013 17:45

06.10.2013r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Apostołowie prosili Pana: Przymnóż nam wiary”

DZISIAJ – taca  w całości jest  przeznaczona na zapłacenie wykonanej gabloty. Za wszystkie złożone dzisiaj ofiary z praznaczeniem na ten cel wyrażam serdeczne Bóg zapłać!

Dzisiaj również rozpoczynamy w Kościele 69 Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołami w całej Polsce po Mszach świętych przeprowadzana jest zbiórka ofiar pieniężnych z przeznaczeniem na pomoc mieszkańcom Syrii. Z góry dziękuję za wszystkie złożone do puszek ofiary. Od wielu już lat z Tygodniem Miłosierdzia łączymy zbiórkę płodów ziemi i ofiar pieniężnych na Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie. Wiem, że rolników u nas coraz mniej, ale na pewno znajdą się tacy, którzy podzielą się z innymi darami natury  lub złożą na Seminarium ofiarę pieniężną. Proszę więc w tym roku Pana Jana Madeja z ul. Nowowiejskiej, aby podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadził taką zbiórkę w najbliższą sobotę tj. 12 października między godz. 15:00 a 17:00 ze strażakami, którzy się do niego zgłoszą. A my, to co chcemy ofiarować wystawmy przed bramę swojej posesji. W imieniu Seminarium mówię z góry „Bóg zapłać”!

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w środę – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

PRZYPOMNIENIE – w przyszłą niedzielę  13 października odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy  Mszą św. o godz. 16:00, następnie Różaniec Fatimski, a po nim w łączności ze Stolicą Apostolską odmówimy Akt ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła przy zapalonych świecach. Dlatego nie będzie w tym dniu nabożeństwa różańcowego o godz. 15: 30. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

Również za tydzień  będziemy obchodzić już XIII Dzień Papieski pod hasłem: ”Jan Paweł II  - papież dialogu”. W tym dniu  przeprowadzana jest w całej Polsce zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny – pomoc wiernych w kształceniu się zdolnej ale niezamożnej młodzieży. Bądźmy hojni  i na ten cel. W związku z powyższym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szczytach na Mszy św. o godz. 11:30 przedstawią montaż refleksyjny o Janie Pawle II w oczekiwaniu na Jego kanonizację. Już dziś w imieniu dzieci i własnym serdecznie zapraszam!

Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego Tygodnika „ Niedziela”. Zachęcam do zakupienia i poczytania, wzbogacając tym naszą świadomość religijną.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.