12/10/2013 19:34

13.10.2013r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu?”

DZISIAJ – obchodzimy XIII Dzień Papieski pod hasłem: ”Jan Paweł II - Papież dialogu”. W tym dniu  przeprowadzana jest w całej Polsce zbiórka ofiar do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny – pomoc wiernych w kształceniu się zdolnej ale niezamożnej młodzieży. W związku z powyższym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szczytach na Mszy św. o godz. 11:30 przedstawią montaż refleksyjny o Janie Pawle II w oczekiwaniu na Jego kanonizację. Również dzisiaj o godz. 16:00 odprawimy ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

we wtorek  – wspomnienie Św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora kościoła;
w środę  – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
w czwartek  – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
w piątek  – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty;

PRZYPOMNIENIE – w przyszłą niedzielę w kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny.

Serdecznie dziękuję za sprawnie przeprowadzoną zbiórkę płodów ziemi z przeznaczeniem na Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie przez Pana Jana Madeja z Ochotniczą Strażą Pożarną w Szczytach.

Przed zimą chcielibyśmy zakończyć nasze prace przy Kaplicy Przedpogrzebowej. W związku z tym potrzeba ocieplić styropianem na zewnątrz, by zabezpieczyć to, co zostało wykonane  wewnątrz Kaplicy. Dlatego bardzo proszę wraz z Komitetem Budowy Kaplicy o dokonywanie wpłat składek od tych parafian, którzy do tej pory jeszcze  tego nie uczynili!

Przyjmuję już na wypominki – roczne, oktawalne i jednorazowe. Zamawiajmy je – w ten sposób pomagamy duszom czyśćcowym. Wypominki oktawalne i jednorazowe dobrze będzie napisać na kartkach, które wyłożyłem w kościele na stoliku za ławkami. Ułatwi to mi ich przyjmowanie.

Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Zachęcam do zakupienia i poczytania, wzbogacając tym naszą świadomość religijną.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.