26/10/2013 21:06

27.10.2013r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

„Wybrałem i uświęciłem tę świątynię, aby moja obecność trwała tam na wieki”

DZISIAJ – obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dla nas jest to 13 rocznica, jak nasza świątynia była uroczyście poświęcona – konsekrowana. Dlatego też tej uroczystości towarzyszą teksty liturgiczne, kazania i palące się 6 świec  w miejscu namaszczenia ścian kościoła.

W TYGODNIU – w piątek  przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, a w sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych zwane potocznie Dniem Zadusznym. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. u nas o godz. 9:00. Po Mszy św. o godz. 10:30 – procesja na cmentarz grzebalny i modlitwy przy V stacjach z wypominkami jednorazowymi oraz poświęcenie grobów, a  około godz. 11:30. Msza św. na cmentarzu. W tym dniu udajemy się na cmentarze, aby swoimi modlitwami i nawiedzeniem wypraszać u Boga dla tych zmarłych wieczną radość. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące; w tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę, odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary, zachowując inne zwykłe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego).                            We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych modlimy się w szczególny sposób za zmarłych i zyskujemy dla nich odpusty. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00; 9:30 i 17:00.  Również przez całą Oktawę będziemy wspominać naszych zmarłych; parafian, bliskich zmarłych i polecanych w wypominkach oktawalnych.

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych, a jednocześnie przypada pierwszy piątek miesiąca. Dlatego też spowiedź św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej odbędzie się w czwartek 31 października w następującym porządku:

- od godz. 15:30 – dzieci ze Szkoły Podstawowej;
- od godz. 16:00 – młodzież z Gimnazjum;

Dla dorosłych praktykujących pierwsze piątki miesiąca w Uroczystość Wszystkich Świętych na  pół godziny przed Mszą  św. – od godz. 8:30. Do chorych z posługą sakramentalną pojadę w czwartek od godz. 12:30.

W sobotę  rozpoczyna się OKTAWA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, o godz. 16:30 -  Różaniec z wypominkami oktawalnymi, a następnie Msza św. Zapraszam do udziału w tej oktawalnej modlitwie.

Przyjmuję  w dalszym ciągu na wypominki jednorazowe ( na cmentarzu), oktawalne i roczne, czyli nabożeństwo za zmarłych, które odprawiane jest w każdą niedzielę i w czasie Oktawy Wszystkich Świętych. Modlitwa za zmarłych, jest najlepszą pomocą, jaką możemy okazać naszym zmarłym.

PRZYPOMNIENIE – bardzo proszę o przygotowanie w tym roku  ołtarza na cmentarzu do sprawowania Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych,  Straż i Stowarzyszenie Ligii Kobiet Kreatywnych.

W ubiegłym tygodniu została podłączona kanalizacja do naszej Kaplicy Przedpogrzebowej przez panów ze Straży. Słowa podziękowania za wykonanie tej pracy składam Panom: Józefowi Drabowi, Waldemarowi Warzycha, Grzegorzowi Wróblewskiemu, Ryszardowi Wróblewskiemu, Mateuszowi i Przemysławowi Błasiakom. W zamian za to zabrali kilka elementów drzewa więźby dachowej z przeznaczeniem na zadaszenie schodów Strażnicy OSP.

Serdecznie dziękuję pewnej Rodzinie z naszej parafii za zakupienie kwiatów i ubranie nimi wewnątrz i na zewnątrz kościoła.

Otrzymaliśmy kolejny nr naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.