17/11/2013 17:00

17.11.2013r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus mówi: „Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- w poniedziałek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
- we wtorek –  wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy;
- w środę - wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
- w czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
- w piątek  – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

W środę  20 listopada o godz. 18:15 na plebanii odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam.

PRZYPOMNIENIE – w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie ROKU WIARY. W związku z powyższym bardzo proszę parafian, by na Mszę św. o godz. 11:30 przynieść świece.

W odpowiedzi na gorący apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar TAJFUNU , pozostając w  wielkiej solidarności z narodem filipińskim, i  w imieniu Ks. Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo, CARITAS Archidiecezji Częstochowskiej prosi  o zorganizowanie zbiórki do puszek  na pomoc dla poszkodowanych. Taką zbiórkę przeprowadzimy w naszej parafii w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św.

Otrzymaliśmy kolejny nr 46 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.