23/11/2013 19:36

24.11.2013r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

„On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie”

DZISIAJ – przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie ROKU WIARY. W czasie Mszy św. o godz. 11:30 odmówimy Wyznanie wiary przy zapalonym paschale i świecach w naszych rękach.  Po sumie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Królowi Wszechświata.

Również dzisiaj o godz. 12:00 zakończenie ROKU WIARY w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo i zgromadzonych przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich z całej Archidiecezji w tym również i z naszej parafii.

Dzisiaj po wszystkich Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym Filipińczykom przez Tajfun. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę jako dar waszego serca!

W TYGODNIU – w sobotę  przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

PRZYPOMNIENIE – w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok kościelny.

Otrzymaliśmy kolejny nr 47 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.