01/12/2013 17:00

01.12.2013r. - I NIEDZIELA ADWENTU

„Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie”( Mk 13,35)

DZISIAJ – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”, a zaczynamy go Adwentem. Adwent ma podwójny charakter: jest radosny, bo czekamy  w nim na Boże Narodzenie; ale jest także czasem poważnym, bo przypominamy sobie podczas niego przyjście Chrystusa w chwale na Boży sąd. Już od dziś rozprowadzamy przy parafii świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła; za małą świecę: ofiara minimum 6 zł, za dużą 12 zł.

W  TYGODNIU - od jutra w dni powszednie będziemy odprawiać Roraty – czyli Mszę św. o Matce Bożej o godz. 17.00. Zachęcam  wszystkich, a szczególnie dzieci przed I Komunią św. do pilnego udziału w Roratach. Dzieci niech przychodzą z lampionami. Za udział w Roratach, dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. W tym roku każde dziecko niech zrobi samodzielnie jakąś ozdobę choinkową, np. bombkę, aniołka itp. by mogło przystąpić do konkursu pt. „ Najpiękniejsza ozdoba choinkowa 2013 roku”.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek,  pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji spowiedź tylko dla tych, którzy muszą się wyspowiadać by przyjąć Komunię św. w pierwszy piątek – będzie od godz. 16.30. Pozostali parafianie, w tym młodzież i dzieci, niech przystąpią do spowiedzi w rekolekcje. Do stałych chorych pojedziemy z ks. Rekolekcjonistą  w drugim dniu rekolekcji.

Ponad to w tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
w środę – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
w piątek – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa;

W sobotę na godz. 17:00 zapraszam Róże Różańca św. na zmianę tajemnic różańcowych.

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne dwudniowe rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Szczepan Wylaź – wikariusz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. W niedzielę Msze św. z  naukami, a w poniedziałek spowiedź rekolekcyjna w godzinach dopołudniowych i po południu z uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Również w dzień spowiedzi od godz. 14:00 odwiedzimy z sakramentami świętymi chorych nie mogących przyjść do kościoła. Bardzo proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej. Program Rekolekcji jest wywieszony w gablocie  przed wejściem do kościoła i na naszej stronie internetowej parafii. Bardzo proszę, by tak ułożyć swoje zajęcia, aby jak największa liczba parafian skorzystała z tego wyjątkowego czasu łaski, który otrzymujemy w czasie rekolekcji. Serdecznie wszystkich zapraszam!

Za tydzień we wszystkich polskich kościołach będziemy obchodzić dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Przyjdziemy też temu Kościołowi z pomocą materialną składając ofiary pieniężne do puszek.

W przyszłą niedzielę na sumie poświęcę opłatki na stół wigilijny, które będą dostarczone do wszystkich rodzin naszej parafii.

Otrzymaliśmy kolejny nr 48 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.