08/12/2013 11:53

08.12.2013r. - II NIEDZIELA ADWENTU

„Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”

DZISIAJ – w naszej parafii rozpoczynają się dwudniowe rekolekcje adwentowe. Przeprowadzi je Ks. Szczepan Wylaź – wikariusz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie.  Jutro odprawimy Msze Święte w następujących godzinach: o 09.00 [roraty dla dorosłych] i 17.00 [roraty dla  dzieci ]. Chorych obłożnie w czasie rekolekcji zgłaszamy w zakrystii. Odwiedzimy ich z Sakramentami w poniedziałek o godz. 14:00. Jutro będzie okazja do rekolekcyjnej spowiedzi. Proszę  nie odkładać spowiedzi na ostatnią niedzielę adwentu. Bądźmy w tym zdyscyplinowani! Kto tylko może niech już teraz przystąpi do spowiedzi. Spowiadać będziemy w godzinach: rano od 08.30 i po południu od 16.30.  Weźmy wszyscy chętny udział w rekolekcjach. W poniedziałek ofiary składane na tacę przeznaczone będą dla ks. Rekolekcjonisty za trud głoszenia rekolekcji. Bądźmy hojni i wdzięczni!

Również dzisiaj we wszystkich polskich kościołach obchodzimy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Z tej racji przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na potrzeby tego Kościoła.

Na sumie poświęcę opłatki na stół wigilijny, które będą roznoszone przez  Panie z Żywego Różańca do wszystkich rodzin naszej parafii po zakończeniu rekolekcji. Parafia ma jeszcze trochę długu po przeprowadzeniu remontu na plebanii. Dlatego proszę wszystkich parafian o większe ofiary, które w całości będą przeznaczone na spłatę zadłużenia. Z góry składam serdeczne podziękowanie!

Rozprowadzamy świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła,  małe w cenie 6 zł., a duże w cenie 12 zł.

W  TYGODNIU – w poniedziałek 9 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronalne święto młodzieży żeńskiej. Msza św. ku czci Matki Bożej tzw. „RORATY”  codziennie o godz. 17:00. Zapraszam w szczególny sposób dzieci z lampionami. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek  –  wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w sobotę  – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę rozpoczynają się w Kościele Dni Kwartalne modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9:00 Rodziców dzieci klasy II zapraszam na spotkanie dotyczące I Komunii św.  Przyjmuję intencje Mszy św.  na nowy rok w kancelarii i zakrystii.

Otrzymaliśmy kolejny nr 49 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.