14/12/2013 15:34

15.12.2013r. - III NIEDZIELA ADWENTU

Oto ja posyłam mojego wysłańca przed tobą,
aby ci przygotował drogę”( Mt 11,10).

DZISIAJ – trzecią niedzielą Adwentu Kościół rozpoczyna Dni Kwartalne modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Po Mszy św. o godz. 9:00 rodzice dzieci klasy II zostaną w kościele na  krótkie spotkanie dotyczące I Komunii św.

W  TYGODNIU – msza św. ku czci Matki Bożej tzw. „RORATY” codziennie o godz. 17:00. Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa 2013 roku” będzie miało miejsce w piątek po roratach.

Ze względu na spowiedź rekolekcyjną w dekanacie Msze św.  roratnie w tych dniach będą odprawione w następującym porządku: w poniedziałek o godz. 16:30;  w sobotę o godz. 17:30.

PRZYPOMINAM – zachęcam do nabywania świec w ramach akcji CARITAS, pomocy dzieciom z rodzin ubogich. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Zakup takich świec ozdobi świąteczny stół i będzie równocześnie dobrym uczynkiem wobec ubogich.  Nietaktem z naszej strony byłoby to, gdybyśmy musieli zwrócić niesprzedane świece do Caritasu.

W sobotę o godz. 18:00 przystąpimy do robienia szopki bożonarodzeniowej i ubierania choinek w kościele.

Otrzymaliśmy kolejny nr 50 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.