22/12/2013 17:00

22.12.2013r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna,
 któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy – Bóg z nami”( Mt 1,23).

W  TYGODNIU – dla wszystkich chętnych i chcących się wyspowiadać na święta będę służył w konfesjonale na pół godziny przed Mszą św. aż do wtorkowego ranka włącznie. We wtorek przypada Wigilia. Msza św. rano o godz. 8:00.  Zgodnie z tradycją polską wieczorem spożywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Dzielimy się opłatkiem symbolem miłości i dobroci, które to wartości przypominają nam Święta Bożego Narodzenia. Niech to będzie właściwe chrześcijańskie przeżywanie wieczoru wigilijnego: wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Po wspólnym wieczorze wigilijnym o godz. 24:00 odprawiona zostanie Pasterka, na którą bardzo serdecznie zapraszam – to jest niepowtarzalna uroczystość i niepowtarzalny nastrój.

W środę  Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 24:00 (Pasterka); 9:00 i 11:30, a w czwartek  drugi dzień Świąt – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św.  jak w każdą niedzielę o godz. 9:00; 11:30 i 16:00.

Przez cały tydzień trwa Oktawa Bożego Narodzenia: w  piątek – św. Jana,  Apostoła i Ewangelisty, w sobotę – św. Młodzianków, a w niedzielę – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny, jako świąteczne dzieło pomocy dzieciom.

Po świętach 27 grudnia 2013 roku rozpoczynam w parafii wizytę duszpasterską. W czasie wizyty duszpasterskiej z wyjątkiem 31 grudnia i Pierwszego Piątku miesiąca stycznia, Msze św. będę odprawiał rano o godz. 7:30.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu od godz. 9:00:
- w piątek – 27.12.2013 – ul. Szkolna – strona nieparzysta: od nr 1 do nr 43
- w sobotę – 28.12.2013 – ul. Nowowiejska: od nr 1

Sprzątanie kościoła przy „kolędzie” składka od rodziny i samotnych po 15 zł. (zgodna).

PRZYPOMINAM – serdecznie dziękuję Paniom z Żywego Różańca za rozniesienie opłatków na stół wigilijny do rodzin naszej parafii. Ofiary złożone z tej racji przez Parafian wyniosły 2.167 PLN (dwa tysiące sto sześćdziesiąt siedem złotych). W ubiegłą sobotę wypłaciłem Firmie wykonującej remont na plebanii. Niech Bóg wynagrodzi waszą dobroć i hojność!

Jak nie trudno zauważyć, ogrzewamy kościół. Proszę Parafian o pomoc materialną w zapłaceniu rachunku za prąd, bo nim ogrzewamy kościół. Raz w miesiącu w sezonie grzewczym będę prosił Parafian o złożenie większej ofiary na tacę na ten właśnie cel. W miesiącu grudniu o taką tacę proszę na przyszłą niedzielę tj. 29 grudnia. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele i przed nim, a mianowicie:
- Panu Arkadiuszowi Paradowskiemu za ofiarowanie i przywiezienie choinek w liczbie 7 sztuk;
- Pani Marcie Białek, Rodzicom dzieci kl. II za zrobienie szopki i ubranie choinek.

Otrzymaliśmy kolejny nr 51-52 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Jest to podwójny świąteczny numer, który zawiera wewnątrz opłatek i płytę CD z kolędami w cenie 9 zł. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.