29/12/2013 22:29

29.12.2013r. - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

„Kto czci ojca, będzie żył długo, kto szanuje matkę,
otrzyma nagrodę od Pana”

DZISIAJ – taca przeznaczona jest w całości na zapłacenie rachunku za prąd, którym ogrzewamy kościół. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

W  TYGODNIU – we wtorek to jest 31 grudnia kończy się rok  Pański 2013. Zakończymy go w naszej świątyni o godz. 17.00 Mszą św., na której podam  statystyczne sprawozdanie z życia naszej parafii w tym kończącym się roku, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

W środę  to jest 1-go stycznia 2014 roku, przypada w liturgii Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu odprawimy Msze św. wedle porządku niedzielnego. Na sumie o godz. 11:30 dokonamy zawierzenia parafii Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Następnie Księga Zawierzenia, którą przywieźli przedstawiciele Duszpasterskiej Rady Parafialnej z Archikatedry w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata od Ks. Arcybiskupa Wacława Depo będzie wystawiona dla wiernych w bocznym ołtarzu, którzy będą chcieli dokonywać wpisu zawierzenia.

W tym tygodniu przypada również I Czwartek,  I Piątek i I Sobota miesiąca stycznia.  Spowiedź św. dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca oraz dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16:00, a następnie Msza św. z Komunią św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

30.12.2013 – ul. Wieluńska – strona parzysta : od nr 2A do nr 64
31.12.2013 – Szczyty Las : od nr 1
02.01.2014 – ul. Wieluńska – strona parzysta : od nr 66 do nr 108
03.01.2014 – ul. Wieluńska – strona nieparzysta : od nr 3 do nr 33
04.01.2014 – ul. Wieluńska – strona nieparzysta : od nr 35 do nr 83

Sprzątanie kościoła przy „kolędzie” składka od rodziny i samotnych po 15 zł. (zgodna).

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.