25/01/2014 20:45

26.01.2014r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA

"Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie” (Mt 4,17)

DZISIAJ – z racji ostatniej niedzieli  w miesiącu styczniu ofiary składane, a tacę są w całości przeznaczone na zapłacenie prądu za ogrzewanie kościoła. Za każdą większą ofiarę złożoną dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać!

W  TYGODNIU – w tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;
- we wtorek – Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora kościoła;
- w piątek – Św. Jana Bosko, kapłana;

W sobotę z racji pierwszej w miesiącu lutym o godz. 17:00 odprawimy Mszę św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z Aktem wynagrodzenia temuż Sercu. Zapraszam wszystkie Róże Różańca św. na zmianę tajemnic różańcowych.

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach św. poświęcenie gromnic. W ten dzień przypada także Dzień Życia Konsekrowanego – modlitwy za zakony i zgromadzenia. Na Mszy św. o godz. 9:00 poświęcimy świece dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii św. Serdecznie zapraszam Rodziców z dziećmi.

Otrzymaliśmy kolejny numer 4 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”.  Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.