01/02/2014 20:21

02.02.2014r. - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

„Oto Ten przeznaczony jest na upadek
 i na powstanie wielu w Izraelu, na znak,
któremu sprzeciwiać się będą” (Łk 2, 34)

DZISIAJ – przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się za zakony i zgromadzenia zakonne. Na Mszach św. poświęcenie gromnic.  Na Mszy św. o godz. 9:00 poświęcimy świece dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii św.

W  TYGODNIU: w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- w środę  -  wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
- w czwartek – wspomnienie Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

Również w  tym tygodniu przypada I – Czwartek i I – Piątek Miesiąca:

- I – Czwartek - modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne
- I – Piątek – modlitwy do Serca Pana Jezusa

Spowiedź św. dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca:

- Czwartek – godz. 16:00 – młodzież gimnazjalna
- Piątek – godz. 16:00 – dzieci szkoły podstawowej

Do chorych z posługą sakramentalną pojadę również w piątek od godz. 9:00.

PRZYPOMINAM –   za tydzień tj. 9 lutego 2014 roku, w ramach XXII Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny „BETEL”

PREKANA czyli katecheza dla katolickich narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w parafii p. w. Bł. Michała Kozala w Działoszynie:

- 06. IV. 2014 – godz. 14:30
- 13. IV. 2014 – godz. 14:30

Otrzymaliśmy  nr 5 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.